امتحانات "سیکل" و "دیپلم" حضوری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:07 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۳۰۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
وزیر آموزش و پرورش؛
حاجی میرزایی با بیان اینکه امتحانات آخر سال به دو صورت حضوری و غیر حضوری است، گفت: بر اساس هماهنگی‌ها امتحانات از ۲۷ اردیبهشت آغاز و تا پیش از ۲۸ خرداد تمام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "محسن حاجی میرزایی" در شبکه آموزشی "شاد" به بیان جزئیات امتحانات حضوری و غیرحضوری پایان سال دانش‌آموزان پرداخت و گفت: امتحانات پایان سال تحصیلی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به ۲ صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می شود.
 
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اصرار داریم امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری برگزار شوند، گفت: امتحانات به طور قطع بدون هماهنگی با ستاد ملی کرونا و رعایت ملاحظات، و پروتکل‌های بهداشتی کاری انجام نخواهد شد.

وی افزود: اگر در زمان اعلام شده از سوی ستاد کرونا اجازه برگزاری امتحانات حضوری داده نشود، ممکن است امتحانات به تاخیر بیفتد همچنین برای سایر پایه‌ها اگر اجازه برگزاری امتحان حضوری وجود نداشت، ارزشیابی‌ها غیرحضوری خواهد بود و اختیار را به شورای مدرسه داده ایم.
 
بر اساس هماهنگی‌ها امتحانات پایان سال تحصیلی بعد از عید فطر و از ۲۷ اردیهشت آغاز می‌شود و تلاش می کنیم امتحانات تا قبل از ۲۸ خرداد که زمان برگزاری انتخابات است تمام شده باشد.

امتحانات پایه ی سیکل و دیپلم حضوری است
حاجی میرزایی همچنین اضافه کرد: برای سایر پایه‌ها اگر اجازه برگزاری امتحان حضوری وجود نداشت، ارزشیابی‌ها غیرحضوری خواهد بود و اختیار را به شورای مدرسه داده ایم.

وزیر آموزش و پرورش؛ معلم را مهم‌ترین عامل ارزشیابی دانست و عنوان کرد: هنوز بیش از ۳ هفته به پایان سال تحصیلی باقی مانده است امیدوارم به سمت آرامش بیشتر در بحث کرونا پیش برویم و شرایط شهر‌های ما به وضعیت مناسب تری برسد.
وی به موضوع حذفیات امتحانات اشاره‌ای داشت و گفت: حذفیات کتب درسی را برای تمام پایه‌های تحصیلی در شرایط وضعیت قرمز، نارنجی و آبی در ابتدای سال تحصیلی مشخص کردیم و حذفیات روی سایت مرکز سنجش وزارتخانه و سازمان پژوهش قرار دارد.

حاجی میرزایی گفت: کار در شبکه شاد کاملا رایگان است.
وی درباره استخدام در آموزش و پرورش هم گفت: درباره مشمولان قانون تعیین تکلیف که باید تبدیل وضعیت می‌شدند اقدامات لازم صورت گرفته است و تاکنون بیش از دو سوم مشمولان در گروه‌های چهارگانه معلمان حق التدریس، خرید خدمات، نهضتی و مربیان پیش دبستانی تعیین وضعیت شده اند و یک سوم باقی مانده تا پایان بهار ۱۴۰۰ تعیین وضعیت خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش مسیر‌های استخدام در آموزش و پرورش را برشمرد و افزود: یک روش استخدام، شرکت در کنکور سراسری و انتخاب دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است و افراد از روزی که پذیرفته شوند استخدام می‌شوند؛ مسیر دوم ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان است که از بین فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها به اندازه نیازی که داریم با برگزاری آزمون استخدامی نیرو جذب می‌کنیم؛ برای افرادی که با آموزش و پرورش همکاری داشته اند این آمادگی را داریم که سن شرکت در آزمون را به میزان سال‌هایی که با همکاری داشته اند افزایش دهیم تا بتوانند از امکان استخدام برخوردار شوند.
به گفته حاجی میرزایی حق التدریس همکاران آخرسال گذشته تسویه شده است و ۱۵ روز شهریور تا آخر اسفند محاسبه و پرداخت شده است.

وی گرفتن پول از والدین در مدارس دولتی را غیر قانونی اعلام کرد و گفت: مکرر اعلام کردیم در مدارس دولتی دریافت پول وجه قانونی ندارد و امری داوطلبانه است، لذا مدرسه حق ندارد اولیا را مجبور به پرداخت وجه کند و اگر این کار را انجام دهد تخلف است.
وزیر آموزش و پرورش از لایحه رتبه بندی گفت که قول داده بودیم این لایحه تا قبل از پایان سال تحویل مجلس شود که این امر محقق شد اکنون در مراحل بررسی و تصمیم گیری در مجلس است و وقتی در مجلس تصویب شود اجرا خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°