لزوم ثبت اطلاعات سکونتی مستاجران در سامانه املاک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:27 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۳۳۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: در این مرحله از ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان، مستاجران نیز مانند مالکان باید اطلاعات سکونتی خود را در سامانه ثبت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "محمود محمودزاده امروز (شنبه، ۴ اردیبهشت) درباره اینکه گفته شده، نیازی نیست مستاجران اطلاعات مالکیتی و سکونتی خود را در سامانه املاک و اسناد ثبت کنند، گفت: همه سرپرستان خانوار اعم از شهری و روستایی، مالک و مستاجر و تمام مالکان واحد‌های مسکونی مکلف هستند که اطلاعات محل سکونت (اقامتگاه) و املاک تحت مالکیت خود (با مالکیت‌های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی) را ظرف مدت ۲ ماه از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir درج کنند.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی افزود: قانونگذار بعد از یک پروسه ۶ تا ۷ ساله به این‌نتیجه رسیده که اطلاعات سکونتی مالک و مستاجر باید در این سامانه ثبت و هدف اصلی شفاف شدن وضعیت مسکن در کشور است.

او گفت: در مرحله اول زمان‌بندی مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان بر اساس آخرین رقم کد ملی سرپرست خانوار است، اما از ۱۰ اردیبهشت تا ۱۹ خرداد تمام کد‌های ملی قابلیت ثبت نام دارند.

به گفته محمود زاده؛ از ۱۹ فروردین تا ۹ اردیبهشت افرادی که آخرین رقم کد ملی آنها به ترتیب ۹، ۸، ۷، ۶، ۵، ۴، ۳، ۲، ۱ و صفر است به ترتیب هرکدام ۲ روز فرصت نام نویسی دارند. سپس همان‌طور که گفته شد از روز ۱۰ اردیبهشت تا ۱۹ خردادماه تمام افراد می‌توانند اطلاعات ملکی خود را ثبت کنند.

ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خانوار‌ها در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir از پنجشنبه ۱۹ فروردین آغاز شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°