تمدید منع تردد از مرز‌های قصرشیرین به عراق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:13 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۳۶۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
فرماندار قصرشیرین گفت: منع تردد از مرز‌های خسروی و پرویزخان در این شهرستان به دلیل مقابله با کرونا تا ۱۵ اردیبهشت تمدید شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "مرادعلی تاتار" گفت: ممنوعیت تردد مسافری پیش‌تر به دلیل مقابله با ویروس کرونا توسط کشورمان اعمال شده که همچنان تمدید شده است.

فرماندار قصرشیرین افزود: محدودیت تنها برای مسافران است، ولی مبادلات تجاری در مرز‌های قصرشیرین همچنان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

او ادامه داد: به منظور مقابله با ویروس کرونا، پایش رانندگان و کامیون‌های حامل کالا‌های صادراتی برای مقابله با ویروس کرونا در مرز رسمی پرویزخان انجام می‌شود ضمن اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مرز خسروی تشدید شده است.

فرماندار قصرشیرین گفت: روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می‌شود.

تاتار بیان کرد: از فروردین تا بهمن سال ۹۹ در مدتی که تردد مسافر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز بود بیش از ۹ هزار و ۴۰۰ مسافر ورودی ایرانی از مرز پرویزخان وارد کشور شدند و بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰مسافر از پرویزخان به عراق خروج یافتند و در مجموع ۷ هزار و ۶۰۰ مسافر خارجی از مرز پرویزخان به داخل و خارج از کشور تردد کردند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷هزار تن جمعیت و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرز‌ها ۲مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°