دکتر مینو محرز واکسن " کووایران برکت" را تزریق کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۵۴۰۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
در مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کرونا "کوو ایران برکت "، دکتر مینو محرز نامزد دریافت واکسن شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر مینو محرز در حاشیه این مراسم با اشاره به ایمنی زایی واکسن کوو ایران برکت و نتایج حاصل شده افزود: من داوطلب در مرحله دوم هم بودم که این مرحله ممکن شد.

متخصص ناظر بر کارآزمایی بالینی طرح واکسن کوو ایران برکت اضافه کرد: خوشبختانه زیرساخت مناسبی در کارخانه ایجاد شده است و به زودی با ظرفیتی بالا واکسن کوو ایران برکت تولید انبوه خواهد شد.

در این مرحله دکتر شهریاری و دکتر رزاقی از دیگر داوطلبان خواهند بود.
 
دکتر مخبر: تا پایان تابستان ۱۴۰۰ نزدیک به ۵۰ میلیون دُز واکسن تولید می کنیم 
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: تا پایان تابستان ۱۴۰۰ نزدیک به ۵۰ میلیون دُز واکسن را تقدیم ملت خواهیم کرد.

آقای دکتر محمد مخبر، افزود : خدا را شاکریم هر وعده‌ای به مردم دادیم زود‌تر از موعد عملیاتی شد.

وی تصریح کرد: فکر می‌کردیم از خرداد ماه ۱۴۰۰ به تولید انبوه می‌رسیم، اما در اردیبهشت این اتفاق افتاده است و مرتب خطوط مختلفی که طراحی و نصب شده به مدار می‌آید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: در اردیبهشت حدود یک میلیون دُز واکسن را تحویل وزارت بهداشت و درمان خواهیم داد تا بعد از بررسی‌های سازمان غذاودارو، به مردم تزریق شود.

دکتر مخبر افزود: در خرداد ماه ۳ تا ۳.۵ میلیون دُز واکسن ایرانی کرونا ”کُوو ایران برکت“ را حتما به وزارت بهداشتتحویل خواهیم داد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: در تیر این عدد به ۱۲ میلیون دُز در ماه و در مرداد به تولید ماهانه ۲۰ میلیون دُز می‌رسد.

آقای مخبر ادامه داد: در مرداد به حداقل ظرفیت نهایی می‌رسیم و قادر هستیم ماهانه ۲۰ تا ۲۵ میلیون دُز واکسن را تحویل وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی دهیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: تا پایان مرداد این امار به ۳۰ میلیون دُز خواهد رسید و با تولیدی که رد شهریور خواهیم داشت تا پایان تابستان قریب به ۵۰ دُز واکسن را تقدیم ملت خواهیم کرد.
 
مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن ایران کرونا با نام کُوو ایران برکت با حضور جمعی از متخصصان و مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با تزریق به تعدادی از داوطلبان آغاز شد.

در مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران برکت، این واکسن روی ۲۰ هزار داوطلب آزمایش خواهد شد.

تا شب گذشته بیش از ۳۲ هزار نفر در تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز و بوشهر جهت شرکت در مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کُوو ایران‌برکت ثبت نام کرده اند.

واکسن «کُوو ایران برکت» در مراحل دوم و سوم آزمایش انسانی در ۹۱ درصد داوطلبان کارآزمایی بالینی افزایش آنتی‌بادی در حد محافظت‌کنندگی داشته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۷۹°    ۲۹.۹۹°