ویروس کرونای هند هنوز در ایران دیده نشده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:22 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۴۴۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، وجود هر نوع ثبت نام برای واکسن کرونا را رد کرد و درباره ورود ویروس هندی کرونا به ایران گفت: هنوز این ویروس در ایران دیده نشده، اما باید منتظر ورود آن باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کیانوش جهانپور درباره اینکه آیا تاکنون موردی از ابتلا به ویروس هندی کرونا در ایران گزارش شده، افزود: تاکنون موردی از این ویروس در کشور گزارش نشده، اما باید منتظر ورود این ویروس به کشور باشیم.

جهانپور همچنین درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی درباره ثبت نام واکسن در سایت‌های وزارت بهداشت یا نظام پزشکی افزود: فعلا هیچ ثبت نامی برای واکسن کرونا در کشور نداریم. اگر قرار باشد فراخوانی برای واکسیناسیون انجام شود، وزارت بهداشت به‌طور رسمی اعلام می‌کند. تاکنون چنین فراخوانی نداشته‌ایم.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره واکسیناسیون بیماران خاص گفت: به این بیماران از جمله بیماران کلیوی، تالاسمی، هموفیلی و ام اس از طریق انجمن‌های این بیماران یا مراکز بهداشتی پیامک می‌شود و زمان و مکان واکسیناسیون آن‌ها به خودشان اعلام می‌شود. سرطان جزو بیماری‌های خاص نیست، اما برای آن دسته از بیمارانی که در مراکز درمان سرطان تحت درمان هستند، هنگامی که اولویت آن‌ها برسد از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود.

جهانپور درباره هزینه‌های درمان کرونا نیز گفت: هزینه‌های درمان کرونا نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته، البته با توجه به افزایش نسبی تعرفه‌های پزشکی، تعرفه‌های خدمات درمان بستری و سرپایی به طور کلی رشد نسبی داشته، اما در مورد بیماران کرونا، بیمه‌ها این هزینه‌ها را پوشش می‌دهند و ۹۰ درصد هزینه بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی این بیماران را بیمه‌ها پرداخت می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°