اعطای تسهیلات ویژه به شرکت‌های دانش بنیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۵۴۵۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۶
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اعطای تسهیلات ویژه به شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در شهرک‌های صنعتی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "علی رسولیان" معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در برنامه گفتگو ۱۸:۳۰ با اشاره به نامگذاری امسال به «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: یک‌هزار و ۲۱۵ شرکت و واحد تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی شناسایی شده‌اند که قابلیت تبدیل به شرکت‌های دانش بنیان را دارند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: هم‌اکنون ۵۲۰ شرکت‌ دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

رسولیان ادامه داد: پیش‌بینی شده است امسال شرکت‌های دانش بنیان از ۱۰ درصد تخفیف خرید زمین در شهرک‌های صنعتی بهره‌مند شوند، اقساط حق بهره‌برداری از زمین برای شرکت‌های دانش بنیان ۴۲ ماه درنظر گرفته شده است و همچنین شرکت‌ها دانش بنیان می‌توانند بدون شرکت در مزایده و با اولویت اول زمین را دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران  بیان کرد: اعطای تسهیلات به شرکت‌‌های دانش بنیان از ابتدای امسال عملیاتی شده است.

مریم ملونی، مدیرکل دفتر نوآوری و کسب و کار نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هم‌اکنون ۵ هزار و ۹۱۸ شرکت دانش بنیان و بیش از ۱۰ واحد و موسسات فناور وجود دارد.

او با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی می‌توانند به عنوان بسترساز برای توسعه فناوری‌های صنعت‌ساز در کشور عمل کنند، افزود: شرکت‌های دانش بنیانی که از لحاظ سطح فناوری و توسعه تولیداتشان از سازوکار لازم برخوردار هستند، می‌توانند از تسهیلات درنظر گرفته شده استفاده کنند.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °