تزریق واکسن به ۸۰ ساله‌ها از سه‌شنبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۵۴۵۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: فاز دوم واکسیناسیون کرونا از روز سه‌شنبه در کشور آغاز و واکسن کرونا به افراد ۸۰ سال به بالا تزریق می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "علیرضا رئیسی" درباره ثبت‌نام برای واکسیناسیون کرونا در فاز دوم گفت: تأکید می‌کنیم که هیچ گونه مراجعه حضوری به مراکز بهداشتی و درمانی کشور برای ثبت‌نام در فاز دوم واکسیناسیون کرونا وجود ندارد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: آغاز واکسیناسیون فاز دوم کرونا از روز سه‌شنبه فقط برای افراد ۸۰ سال به بالا خواهد بود. در اکثر شهر‌ها و روستا‌های ایران، پرونده الکترونیک این افراد در اختیار حوزه بهداشت قرار دارد و بنابراین از طریق تلفن و از مرکز بهداشت با آنها تماس گرفته شده و در روز و ساعت مشخص برای تزریق واکسن کرونا دعوت می‌شوند.

رئیسی بیان کرد: ممکن است برخی افراد دارای پرونده الکترونیک سلامت نباشند که در این زمینه مقرر شد همه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور، شماره تلفنی را از هفته آینده یعنی ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام کنند تا افراد ۸۰ سال به بالا که با آنها تماس گرفته نشده، با آن شماره تلفن تماس گرفته و اطلاعات آنها برای واکسیناسیون کرونا ثبت شود.

او ادامه داد: بنابراین هیچ‌گونه مراجعه حضوری برای ثبت‌نام واکسیناسیون افراد ۸۰ سال به بالا به مراکز بهداشتی و درمانی نخواهیم داشت و اطلاعات به صورت تلفنی اخذ و ثبت می‌شود.

اعلام رسمی سایت ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای سایر گروه‌های سنی از هفته آینده سایت Salamat.gov.ir معرفی شده و افراد به این سایت مراجعه کرده و اسم آنها ثبت می‌شود.

رئیسی ادامه داد: بر اساس ثبت‌نام انجام شده، برای افراد پیامک ارسال شده و به آنها اطلاع داده می‌شود که در کدام فاز واکسیناسیون قرار گرفته‌اند. سپس از طریق پیامک از افراد برای واکسیناسیون دعوت می‌شود.

واکسیناسیون کرونا در شبکه بهداشت رایگان است

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: واکسیناسیون در شبکه بهداشت در سراسر کشور به صورت رایگان انجام شده و هیچ‌گونه وجهی برای ثبت‌نام و تزریق واکسن پرداخت نمی‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °