حدود ۸۰ درصد آسانسور مراکز درمانی غیر استاندارد است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۵۴۶۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
استاندار تهران با تاکید بر ارتقای ایمنی آسانسور‌های ساختمان‌های مسکونی، تجاری و مراکز درمانی اعلام کرد: حدود ۸۰ درصد آسانسور‌های بیمارستان‌ها غیر استاندارد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 انوشیروان محسنی بندپی عصر یکشنبه در اولین جلسه شورای استاندارد استان تهران در سال جاری اعلام کرد: ۸۰۰ بیمارستان در این استان وجود دارد که تنها ۱۸۳ بیمارستان از آسانسور استاندارد برخوردار است.

او با اشاره به فعالیت بازرسان از آسانسور‌ها و پله برقی‌ها مراکز تجمعی استان تهران اعلام کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها باید در این زمینه همکاری داشته باشند و همچنین در زمینه استانداردسازی شهربازی‌ها نیز شهرداری‌ها موظف هستند فهرست این اماکن تفریحی را در اختیار سازمان استاندارد قرار دهند.

محسنی بندپی تاکید کرد: در سنوات گذشته مصوباتی داشتیم که به سبب کم کاری برخی دستگاه‌ها جنبه اجرایی پیدا نکرد، و برخی دستگاه‌ها به تکالیف و تعهدات خود در حوزه استاندارد عمل نکردند که در راس آن‌ها شهرداری‌ها اعم از شهرداری تهران و شهرداری‌های تابعه استان تهران هستند.

او با اشاره به ضرورت پیاده سازی موارد مورد نظر استاندارد تاکید کرد: بر اساس مصوبات سال ۹۹ شهرداری‌ها مکلف شدند تا نسبت به استانداردسازی جایگاه‌های سی ان جی اقدام کنند که جهت اجرای این تکلیف بازه زمان مشخص می‌شود و باید به سرعت این موضوع پیگیری شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °