۵۱ هزار نفر از افراد کرونا مثبت نقض قرنطینه کردند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:55 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۴۷۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱
معاون‌ کل وزیر بهداشت با انتقاد از رفتار برخی شهروندان در نقض قرنطینه گفت: متاسفانه ۵۱ هزار نفر از افراد کرونا مثبت، بی توجه به این موضوع کیلومتر‌ها از شهر خود دور شدند و در فروردین ماه نیز ۲۱ درصد افراد این تخلف را انجام دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ایرج حریرچی در برنامه تیتر امشب با اعلام اینکه در حال حاضر حدود ۶۰ درصد مردم شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، تاکید کرد:، اما سطح مطلوب ما ۹۰ درصد است.

او افزود: متاسفانه در بدنه میانی اجرایی تا رده‌های پایینی نظارت‌های میدانی کافی نمی‌شود که بخشی از آن مربوط به آماده نبودن زیرساخت‌های کشور است.

معاون کل وزیر بهداشت مترو را از مهمترین مکان‌های شیوع ویروس کرونا عنوان و تاکید کرد: در خلوت‌ترین روز‌ها متروی پایتخت حدود ۲۰۰ هزار مسافر جابه جا می‌کند که در روز‌های قرمز کرونایی این رقم به حدود ۷۰۰ هزار مسافر نیز می‌رسد.

او ادامه داد: یکی از درگیرترین کشور‌های آسیایی در بحث کرونا، در موضوع مترو دچار مشکل هستند و روزانه سه برابر ظرفیت قطار مسافر جا به جا می‌کنند.

حریرچی با انتقاد از رفتار برخی شهروندان در نقض قرنطینه گفت: متاسفانه ۵۱ هزار نفر از افراد کرونا مثبت، بی توجه به این موضوع کیلومتر‌ها از شهر خود دور شدند و در فروردین ماه نیز ۲۱ درصد افراد این تخلف را انجام دادند، بنابراین اگر فرد ناقل را شناسایی و بتوانیم ۱۴ روز از جامعه دور نگه داریم، زنجیره انتقال ویروس قطع می‌شود.

او افزود: در جلسه دیروز کمیته امنیتی - اجتماعی وزارت کشور بر دستورالعمل‌ها مرور شدیدی شد و قرار بر این شد وزارت بهداشت موارد تخلف را اعلام و نیروی انتظامی ناظر بر رعایت آن‌ها باشد و اعمال قانون کند.

معاون کل وزیر بهداشت با اعلام اینکه در طرح قبل که ۲۰۰ هزار تومان جریمه برای متخلفان تعیین شد، برخی افراد محدودیت‌ها را رعایت نکردند، گفت: بر این اساس مشخص شد این میزان بازدارنده نبوده است.

او افزود: با این وجود ما در تعیین جریمه قدرت اقتصادی مردم را درنظر گرفته ایم و هدفمان بر این است که بدون جریمه، افراد را در منزلشان نگهداری کنیم.
 
معاون‌کل وزیر بهداشت اعلام کرد: مراکزی که در فضای مجازی برای واکسیناسیون اعلام می‌شود، جعلی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°