ابرماه فردا مهمان آسمان می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۵۴۸۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
فردا ابر ماه میهمان آسمان و در سراسر دنیا قابل رویت خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کارشناس نجوم با بیان اینکه فردا سه شنبه ماه کامل قابل رویت است، گفت: این ابرماه با عنوان ماه صورتی در سراسر دنیا با اندک اندازه‌ای بزرگتر و پرنورتر قابل رویت خواهد بود.

جعفری زاده با بیان اینکه فردا سه شنبه، هفتم اردیبهشت ماه کامل رخ می‌دهد، گفت: طلوع ماه کامل فردا سه شنبه ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه به وقت تهران خواهد بود.

وی درباره رؤیت«ماه صورتی» گفت: شامگاه فردا سه شنبه یک ابرماه خواهیم داشت که به آن ماه صورتی نیز می‌گویند.

وی گفت: نزدیکترین فاصله ماه به زمین  فردا سه شنبه، ٧ اردیبهشت در ساعت ۱۹:۵۸ دقیقه به میزان ۳۵۷ هزار و ۴۲۹ کیلومتر و در این زمان قطر زاویه‌ای ماه ۳۳.۴ دقیقه قوسی است.

جعفری زاده گفت: ماه تنها ۷ درصد بزرگتر و نور آن ۱۶ درصد بیشتر است، از این رو نمی‌توان انتظار رؤیت ماه بسیار بزرگ و عجیبی را داشت.

وی با بیان اینکه اصطلاح ماه صورتی به هیچ عنوان بدان معنا نیست که ماه به رنگ صورتی دیده شود، تاکید کرد: این عنوان برای ماه برگرفته از گل‌های به رنگ صورتی در آمریکایی که در ماه آپریل رشد می‌کنند، است.

کارشناس نجوم اضافه کرد: طلوع این ابرماه خیلی جذاب و با چشم قابل رؤیت است؛ جالب اینجاست که ماه مانند همیشه طلوع می‌کند و درصد خیلی کمی بزرگ‌تر دیده می‌شود و این بزرگی تنها توسط ابزار‌های رصدی و عکاسی قابل تشخیص است.

وی گفت: با توجه به اخبار منتشر شده درباره ابرماه و شایعات بسیار در فضای مجازی، افراد با دیدن ماه فکر می‌کنند این قمر زیبای زمین بسیار بزرگ‌تر و بسیار پرنورتر خواهد بود در صورتیکه این گونه نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۸۶°    ۲۹.۸۶°