به گفتگوی ظریف باید نگاه کلی داشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:03 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۴۹۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
سخنگوی وزارت خارجه گفت: باید به صورت کلی به گفتگوی ظریف نگاه شود و نه گزینشی.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خطیب زاده در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران که به صورت آنلاین برگزار شد، درباره فایل صوتی منتشر شده از وزیر خارجه تصریح کرد: چند نکته ضروری است؛ آنچه منتشر شده مصاحبه و گفتگوی رسانه‌ای نبود؛ گفتگویی معمول و محرمانه در چارچوب دولت بوده که رئیس جمهور برای انتقال تجربیات اعضای کابینه به دولت بعد نظرشان این بود که اعضای دولت گفتگویی برای ثبت اسناد داشته باشند.

وی ادامه داد: وزارت امورخارجه در هیچ کدام از بخش‌های این فرایند نقشی نداشت. اینکه چه کسانی چگونه این کار را انجام دادند نمی‌دانیم. از دو شب قبل متوجه انتشار شدیم و دیروز به اوج خود رسید. باید به صورت کلی به گفتگوی ظریف نگاه شود و نه گزینشی. آنچه انجام می‌شود حول قوه عاقله نظام است. در این فایل درباره سردار سلیمانی مفصل با تکریم صحبت شده است.

خطیب زاده با اشاره به اینکه ذوق زدگی در برخی رسانه‌ها اتفاق افتاده است گفت:این گونه مباحث هرچند باید بررسی شود و یک امر غیر قانونی است، اما نشان می‌دهد مسئولین جمهوری اسلامی در مسائل کارشناسی بسیار پویا و شفاف هستند. البته آنچه اجرا می‌شود تصمیمات اجماعی عالیه است و هیچ کس در تحلیل و بینش مبرا از خطا نیست و ظریف هم بار‌ها این را گفته اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°