روند شتابان کرونا متوقف شده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۵۵۲۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
معاون درمان وزیر بهداشت؛
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: روند شتابان کرونا که در هفته گذشته افزایشی بود در حال حاضر متوقف شده است و در شرایط پایداری قرار داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  دکتر قاسم جانبابایی امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم افتتاح چند طرح در بیمارستان لبافی نژاد تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا ایران به قله پیک چهارم کرونا رسیده است؟ ، گفت: تقریبا وضعیت در همه استان‌ها با ثبات‌تر شده است.
وی با یادآوری این که در برخی استان‌ها روند روبه کاهش بیماری را مشاهده می‌کنیم، خاطرنشان کرد: بیماران سرپایی در برخی استان‌ها بیشتر کاهش پیدا کرده است و در برخی استان‌ها هم تعداد بستری‌ها در حال کاهش است.
معاون درمان وزیر بهداست، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: پیک چهارم را به زحمت همه مجموعه وزارت بهداشت و هیات دولت جمع کردند.
جانبابایی با بیان این که در این پیک تعداد بستری‌ها به ۲ برابر پیک قبلی رسیده است، تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی در کنار بخش بستری، بخش‌های سرپایی راه انداختند که قسمت زیادی از بار بیماری را بخش‌های سرپایی متحمل شده است.
وی افزود: امروز شاهد راه اندازی یکی از بخش‌های سرپایی در بیمارستان لبافی نژاد بودیم که شبیه آن را در چندین نقاط کشور راه اندازی شده است.
وی همچنین گفت: بیش از هشت هزار بیمار در کشور از خدمات کلینیک‌های درمان سرپایی بهره می‌گیرند.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: اقدامات درمانی کلینیک‌های سرپایی سبب شد تا این بیماری را در کشور خوب مدیریت کنیم.

جانبابایی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا سویه هندی ویروس کرونا در ایران مشاهده شده است؟، گفت: ویروس انگلیسی کرونا براساس پیش بینی‌ها وارد کشور شد و امکان دارد ویروس هندی هم وارد شده باشد و هیچ ضمانتی وجود ندارد که حتما وارد کشور نشود.
وی ادامه داد: به هرحال رفت و آمد‌ها وجود دارد و امکان ورود این ویروس به کشور هم وجود دارد.
معاون درمان وزیر بهداست، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: ذات ویروس کرونا جهش است و ویروس کرونایی که در اسفند ۹۸ در کشور وارد شد جهش پیدا کرده است. در پیک کرونا آبان ماه این ویروس، دیگر ویروس قبلی نبود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °