سلایق سیاسی ملاک احراز صلاحیت کاندیدا‌ها نخواهد بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:59 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۵۴۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شورا‌های استان تهران گفت: سلایق سیاسی ملاک احراز صلاحیت کاندیدا‌ها نخواهد بود و برای ما استعلام مراجع قانونی مهم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت؛ احمد نادری به بررسی پرونده داوطلبان انتخابات شورا‌ها در هئیت نظارت شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: پرونده داوطلبان انتخابات شورا‌ها در هئیت نظارت شهرستان‌های ۱۶ گانه استان تهران در حال رسیدگی است و اعضای هئیت‌های نظارت نیز شبانه روزی در حال تلاش هستند تا به نحو احسن کار خود را دنبال کنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: به هیچ عنوان سلایق سیاسی را در بررسی صلاحیت مد نظر نمی‌گیریم؛ چرا که برای ما استعلام مراجع قانونی و البته نظر کارشناسی هئیت‌های شهرستانی مهم است.

حق احد الناسی را در بررسی صلاحیت‌ها ضایع نخواهیم کرد

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شورا‌های استان تهران تاکید کرد: بنده اعلام کرده ام که فقط نظر مراجع قانونی، کارآمدی و سلامت افراد را در نظر بگیرند و مخصوصا روی بحث سالم بودن افراد هم تاکید ویژه‌ای شده است؛ لذا بار‌ها اعلام کرده ام که باید در بررسی صلاحیت افراد دو مولفه را باید در نظر گرفت یکی حق نظام جمهوری اسلامی و دیگری حق الناس است.

وی در پاسخ به این سوال که در بررسی صلاحیت افراد نگاهی به گرایشات سیاسی هم انداخته خواهد شد، اظهار کرد: حق احد الناسی را در بررسی صلاحیت‌ها ضایع نخواهیم کرد؛ بنابراین برای ما جناح افراد موضوعیت ندارد.

این نماینده مردم در مجلس افزود: هیچ فرد فاسدی نباید تایید صلاحیت شود، چرا که با این اقدام به نظام جمهوری اسلامی خیانت کرده ایم و اگر خدایی ناکرده افراد فاسد به این نهاد ورود پیدا کنند می‌توانند فساد خود را گسترده‌تر دنبال کنند که این نیز باعث تضییع حق مردم و نظام جمهوری اسلامی می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°