آغاز واکسیناسیون دومین گروه اولویت دار علیه کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۵۵۵۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
با حضور وزیر بهداشت واکسیناسیون دومین گروه اولویت دار یعنی سالمندان و در مرحله اول سالمندان بالای ۸۰ سال آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر سعید نمکی در این مراسم که به صورت ارتباط تصویری با تبریز برگزار شد با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا ، افزود : خوشحال هستیم که برغم بدعهدی هایی که در واردات واکسن با آن مواجه شدیم اما توانستیم گروه اول اولویت دار را با موفقیت واکسینه کنیم.

واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام می‌شود
 
وزیر بهداشت گفت: از این ماه واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام می‌شود، زیرا علاوه بر واکسن‌های داخلی، سفارش‌های ما نیز وارد و پوشش واکسیناسیون گروه‌های هدف طبق سند ملی انجام خواهد شد.
 
دکتر سعید نمکی در نشست مجازی آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کووید۱۹ ویژه سالمندان بالای ۸۰ سال که امروز از تبریز آغاز شد افزود: از کسانی که مرحله اول را با تمام سختی‌ها پشت سر گذاشتند تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به خبر‌های خوش از پشت سر گذاشتن مراحل موفق مراحل بالینی واکسن‌های داخلی و اینکه یک شرکت داخلی با استرالیا برای واکسن در حال مذاکره است و شرکت داخلی دیگری نیز به مرحله دوم مرحله بالینی رسیده است افزود: از این ماه واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام می‌شود، زیرا علاوه بر واکسن‌های داخلی، سفارش‌های ما نیز وارد می‌شود و پوشش واکسیناسیون گروه‌های هدف طبق سند ملی انجام خواهد شد.

دکتر نمکی همچنین از همکاران خود درخواست کرد مردم را به هیچوجه نباید سرگردان و نااگاه از شیوه واکسیناسیون کرد و گفت: با مهارت و تکیه بر زیر ساخت قوی شبکه‌های بهداشت به موقع به مردم باید خبر داد که مردم دچار ابهام نشوند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۱.۹۹°