سه تصمیم وهفت پیشنهاد برای بهبود بازار سرمایه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:45 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۵۶۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
رئیس سازمان بورس از سه تصمیم مهم و ارائه هفت پیشنهاد به جلسه هماهنگی اقتصادی سران سه قوه برای بهبود شرایط بازار سرمایه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دهقان دهنوی پیش از نشست خبری سخنگوی دولت گفت: بر اساس یکی از این پیشنهادات ۸۰ درصد درآمد ناشی از مالیات نقل و انتقال سهام در سال ۱۴۰۰ به عنوان آورده دولت در حساب صندوق تثبیت بازار وارد و از آن برای حمایت از بازار سرمایه استفاده می‌شود.

وی افزود: در صورت تصویب در جلسه هماهنگی سه قوه، شرکت‌های بورسی هم برای توسعه سرمایه‌گذاری و ایجاد طرح‌های توسعه‌ای جدید، به اندازه سود انباشته خود (به شرط اختصاص به افزایش سرمایه) از مالیات معاف می‌شوند.

دهقان دهنوی ادامه داد: پیشنهاد د یگر این است که شرکت‌هایی که به خرید سهام خود یا زیر مجموعه خود اقدام می‌کنند تا ۵۰ درصد مبلغ خریداری شده از امهال مالیاتی تا یک سال برخوردار شوند . 

همچنین در صورت تصویب جلسه سران سه قوه اگر بانک‌ها و موسسات اعتباری وارد بازار سرمایه شوند یا اموال مازاد خود را به سهام تبدیل کنند می‌توانند سه سال از شمول ماده ۱۶ و ۱۷ رفع مانع تولید معاف شوند.
 
رئیس بورس افزود: به جلسه هماهنگی سران قوا پیشنهاد داده ایم امکان سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در بازار سرمایه فراهم شود همچنین پیشنهاد کردیم به صندوق توسعه بازار و صندوق تثبیت بازار اجازه داده شود تا حداکثر ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی با ضمانت دولت منتشر کنند.

نکته مهمی که دهنوی گفت: این بود که به کسانی که از صندوق قابل معامله یا پالایشی سهام خریده وضرر کرده اند از همین صندوق یا سایر سهام یا صندوق‌های دولتی، سهامی معادل ضرر وزیان اهدا می‌شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°