افزایش بیماران بستری کرونایی در دو هفته آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:37 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۵۹۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: بر اساس مراجعه ی بیماران سرپایی، تا 4 هفته آینده تعداد فوتی ها افزایش خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "نادر توکلی" در گفتگو با ۱۸:۳۰ با اشاره به روند افزایشی جان باختگان کرونایی در پیک چهارم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شهر تهران ۱۱۷ فوتی داشته است.

دکتر توکلی گفت: در دو هفته گذشته موج شدید تری از مبتلایان به ویروس کرونا نشان داده می‌شود. اما درصدجان باختگان کمتر از موج سوم ابتلا به کرونا است.

او با بیان اینکه ۴۶۲ هموطن دیگر در شبانه روز گذشته جان باخته اند، افزود: در دو هفته آینده تعداد بستری شدگان و در ۴ هفته آینده تعداد جان باختگان مبتلا به کرونا افزایش خواهد یافت.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به سرعت بالای سرایت ویروس انگلیسی گفت: سرعت سرایت این ویروس بیش از ۳ برابر ویروس چینی است و کسانیکه در تماس با مبتلایان به ویروس انگلیسی بودند مبتلا خواهند شد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: با تست فوری هم می‌توان ویروس جهش یافته انگلیسی و هندی را هم تشخیص داد.
او گفت: هر علائم گلودرد و بدن درد منسوب به کرونا است.
دکتر توکلی با بیان اینکه می‌توان بخش از رفتار ویروس را پیش بینی کرد، گفت: همین پیش بینی‌ها باعث شد در پیک چهارم برخلاف قدرت آلوده کنندگی ویروس کرونا تعداد جان باختگان کمتر باشد.
او افزود: با تعطیل کردن بخشی از قسمت‌های غیر ضروری بیمارستان‌ها ظرفیت بیمارستان‌ها به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: با ایجاد مراکز تخصصی ۱۶ ساعته کلنینک‌های تنفسی در سطح شهر ایجاد شده است که اقدام به تجویز دارو می‌کنند. مزدم می‌توانند برای جایابی بستری با شماره ۶۰۷۰ تماس بگیرند.

دکتر "علیجان تبرائی" رئیس انجمن ویروس شناسی ایران در گفتگوی تصویری از هوشمند بودنِ ویروس کرونا گفت و افزود: هرچه شیوع این ویروس در بین انسان‌ها بیشتر شود امکان جهش آن نیز بیشتر می‌شود.
دکتر تبرائی با اشاره به شرایط اقلیمی و نژادی متفاوت در کشور گفت: ممکن است چرخش این ویروس در کشور باعث ایجاد نوع جهش یافته آن هم بشود.
او جهش خودبخودی را یکی از دلایل جهش ویروس کرونا اعلام کرد و گفت: ویروس یک موجود هوشمند است و بهمین دلیل در مکان و زمان مختلف جهش یافته می‌شوند و قدرت تکثیر آن افزایش می‌یابد.

تبرائی گفت: دورهمی و مسافرت‌ها سرعت تکثیر این ویروس را سرعت می‌بخشد. برخی از جهش‌های ویروسی مخرب اند و ممکن است در ویروس جهشی صورت گیرد که به حذف آن منجر شود. باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امکان جهش خطرناک ویروس کرونا را مهار کنیم.
او با توصیه به اینکه از هر واکسن ضد کرونایی که در دسترس است استفاده کنید گفت:هنوز دایره اطلاعات جامعه علمی از این بیماری ضعیف و محدود است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°