رکورد جدید بستری بیماران کرونایی در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:17 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۶۶۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳
رئیس ستاد ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد هزار و ۸۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های پایتخت بستری شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر علیرضا زالی با اعلام این خبر افزود: در مجموع تعداد ۸ هزار و ۲۳۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند که از این تعداد ۲ هزار و دو بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند.
 
وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۸۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری شده اند که ۲۲۰ نفر به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده اند.
 
زالی بیان کرد: این تعداد بستری جدید و ترخیص نشان دهنده این است که همچنان بیمارستان‌های در معرض مراجعه جدید زیادی است.
 
رئیس ستاد ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه شرایط نسبت به هفته قبل بدتر شده و در برخی شاخص‌ها افزایش داشته ایم گفت: به طور مطلق می‌توانیم اعلام کنیم که ما هنوز در استان تهران به نقطه قله خیز چهارم نرسیده ایم و همچنان در شاخص سعودی بیماران هستیم.
 
دکتر علیرضا زالی با اشاره به اینکه مراجعین مراکز درمانی افزایش ومراجعین مراکز بهداشتی کاهش داشته است بیان کرد: این دو دلیل دارد‏‌‏، اول اینکه بیماران بدحال‌تر شده باشند در مراجعین سرپایی بیمارستان را نقطه پذیرش انتخاب کرده اند، نکته دوم اینکه با فعال شدن مطب‌ها در بخش خصوصی ممکن است کسانی که قبلا به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کردند درحال حاضر به مطب‌ها مراجعه می‌کنند.
 
وی افزود: همانطور که در هفته قبل اعلام کردیم تا زمانی که مراجعه سرپایی کم نشود، امکان کاهش مراجعه بستری بیمارستان‌ها و بخش فوتی را نخواهیم داشت.
 
زالی اضافه کرد: با توجه به شرایطی که در تهران با آن روبرو هستیم، متاسفانه در این هفته با افزایش آمار شاخص‌های آماری روبرو بودیم به طوریکه امروز ۱۵ هزار و ۸۰۰ مراجعه سرپایی داشته ایم.
رئیس ستاد ستاد مقابله با کرونای استان تهران در خصوص نظارت بر اجرای محدودیت‌های کرونایی پایتخت گفت: نظارت‌ها مستمر ادامه دارد، اما باتوجه به حجم کار گسترده، تجمع و و حجم بالای مناطق تحت پوشش به شکلی است که در کنار نظارت‌ها همکاری خود شهروندان نیز مهم و قابل توجه است.
 
زالی با اشاره به اینکه در انتظار کمیته‌های تخصصی برای تصمیم گیری ادامه محدودیت‌های هستیم افزود:، چون بر اساس شاخص‌ها تهران شهر قرمز است، اعمال محدودیت‌های شهر‌های قرمز استمرار خواهد داشت و اعمال هرگونه بیشتر محدودیت و بزرگتر از محدودیت‌های قبلی در اختیار ستاد ملی است.
 
رئیس ستاد ستاد مقابله با کرونای استان تهران در پایان به آمار ۲۴ ساعت گذشته استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی نیز اشاره و عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶۵۲ هزار نفر از مترو و ۲۵۰ هزار نفر از اتوبوس استفاده کرده اند و علی رغم لغو طرح ترافیک برای کاهش فشار بر ناوگان حمل و نقل عمومی این اتفاق رخ نداد و از مردم خواهش داریم که از هرگونه تردد غیر ضروری در شهر دوری کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°