ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان در همه پایه ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:00 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۶۸۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
وزیر آموزش و پرورش گفت: برای جلوگیری از حضور اولیا و دانش آموزان در مدارس، ثبت نام در همه پایه‌ها امسال، الکترونیکی انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محسن حاجی میرزایی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما افزود: سامانه یکپارچه آموزش و پرورش طراحی و فعال شده است و در این سامانه همه خدمات آموزشی به دانش آموزان و اولیا از جمله ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: این سامانه در چند منطقه آموزش و پرورش آزمایش شده و جواب داده است و در زمان ثبت نام نیز این سامانه را دوباره آزمایش خواهیم کرد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در هفته آینده قابلیت‌های این سامانه دوباره بازنگری و بررسی خواهد شد.
آقای حاجی میرزایی تاکید کرد: ستاد ثبت نام دانش آموزان در آموزش و پرورش تشکیل شده است و به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد: پیش ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی در حال انجام است ولی ثبت نام دانش آموزان در سایر پایه‌ها بعد از اتمام امتحانات و صدور کارنامه انجام خواهد شد.
آقای حاجی میرزایی تصریح کرد: دانش آموزان پایه اول پیش از ثبت نام باید در پایگاه‌های سلامت آموزش و پرورش، سنجش آمادگی تحصیلی شوند.
وی گفت: به این پایگاه‌ها اعلام شده است که نوبت دهی به دانش آموزان برای حضور در پایگاه‌ها باید به صورتی باشد که تراکم حضور دانش آموزان و اولیا را در پایگاه‌های سنجش نداشته باشیم و با افزایش تعداد پایگاه ها، غربالگری دانش آموزان، انفرادی انجام شود.
وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره امتحانات دانش آموزان افزود: امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم امسال، حضوری و امتحانات سایر پایه‌ها، مجازی برگزار خواهد شد.
آقای حاجی میرزایی گفت: زمان پیشنهادی امتحانات حضوری را به ستاد ملی کرونا اعلام کرده ایم و منتظر هستیم در صورت تایید این ستاد، امتحانات دانش آموزان از ۲۷ اردیبهشت آغاز شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°