بهره برداری از طرح‌های بزرگ وزارت نیرو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:37 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۶۸۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
چند طرح صنعت آب، امروز با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 در شصت و پنجمین برنامه از افتتاح طرح‌های ملی، بهره برداری از چند طرح بزرگ وزارت نیرو در استان‌های هرمزگان، مازندران و خوزستان تا ساعاتی دیگر با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

در خوزستان طرح آبگیری سد بالارود با سرمایه‌گذاری ۶۴۵ میلیارد تومان افتتاح می‌شود. در مازندران هم واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ساری آماده بهره‌برداری است. در هرمزگان فاز سوم سامانه نمک زدایی بندرعباس، خط انتقال آبرسانی به بندرعباس و تصفیه خانه سرنی افتتاح شد.

همچنین امروز با فرمان رئیس جمهور عملیات اجرایی سد زارم رود ساری آغاز شد.

این طرح‌های صنعت آب با سرمایه گذاری دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای ۳۶۷ نفر هم اشتغال ایجاد کرده است.

 

 
آقای روحانی در ادامه آیین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو با اشاره به این که در کل تاریخ ۱۶۹ تصفیه خانه در ایران احداث شده است، افزود: امروز پنجاهمین تصفیه خانه آب را افتتاح کردیم؛ این ۵۰ تصفیه خانه مربوط به این دولت است.

رئیس جمهور گفت: در این هشت سال به اندازه کاری که در کل تاریخ ایران شده (در حوزه تصفیه خانه ها) کار انجام شده است؛ این نشان می‌دهد همه تلاش کردند.

آقای روحانی با بیان این که باید این واقعیت‌ها به مردم گفته شود اظهار داشت: نگذاریم ضد انقلاب و رسانه‌های خارجی یأس را در جامعه ما پخش و ذهن مردم را مشوش کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: ما با همه توان مان کار کردیم، البته در شرایط جنگ اقتصادی بودیم؛ اگر جنگ اقتصادی نبود کارمان چند برابر می‌شد، اگر کرونا نبود شرایط مان به مراتب بهتر بود؛ در شرایط کرونا یک و نیم میلیون نفر از جمعیت ما بیکار شدند و مشکلاتی برای ما ایجاد شد، اما در عین حال روند توسعه کشور را ادامه دادیم.

وی با تاکید بر این که روند توسعه کشور را تا پایان ادامه می‌دهیم، افزود: امروز خوشحال هستیم که پنجاه و سومین سد ملی و هشتاد و سومین تصفیه خانه فاضلاب را در دولت تدبیر و امید افتتاح کردیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°