سینما در فضای مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:23 - سه‌شنبه 28 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۷۱۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۲
باید و نبایدهای اکران فیلم های سینمایی در فضای مجازی و راهکارهای حمایت از صنعت سینما و مقابله با قاچاق فیلم ها در برنامه شهر فرنگ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مهدی کوهیان تهیه کننده سینما در برنامه شهر فرنگ گفت: فضای مجازی حتما فضای مناسبی است خصوصا دراین شرایط کرونایی که بر اساس پیش بینی‌ها اکران در سالن‌ها حداقل تا ۲، ۳ سال دچار مشکل خواهد بود.

این تهیه کننده سینما تاکید کرد: در این شرایط راهی جز این نداریم که به سمت فضای مجازی برویم.

کوهیان با بیان این که با اکران فیلم در فضای مجازی با پدیده قاچاق فیلم‌ها بیشتر روبرو می‌شویم گفت: باید راهکار‌هایی برای این معضل پیدا کنیم، به نظرم ما به لحاظ سیاستگذاری‌ها و زیرساخت‌ها و تکنولوژی‌ها هنوز رشد لازم را در این بستر پیدا نکرده ایم.

او گفت: حتما می‌توانیم قوانین به روزی تری برای این موضوع تدوین کنیم، اما با همین قوانین موجود هم دست دستگاه‌های مسئول برای رسیدگی به جرم قاچاق فیلم‌ها باز است، اما واقعیت این است که اراده‌ای برای رسیدگی به این جرم وجود ندارد.

این تهیه کننده سینما افزود: مسئولان باید مشخص کنند که سینما را در کشور کسب و کار می‌دانند یا امری حاکمیتی، هنوز نتوانسته ایم این را جا بیندازیم که فرهنگ و هنر هم، کسب و کاری مثل دیگر مشاغل است و مسئولان باید موانع تولید آثار سینمایی را برطرف کنند.

کوهیان گفت: سامانه‌ای فعلی باید از تجربه‌های گذشته استفاده کنند و برنامه جامعی برای گسترش داشته باشند، اتفاقات اخیر نشان داد که فضای مجازی و اکران آنلاین حرفه و کسب و کاری پر سود است و حتی می‌تواند دچار کمبود و بازیگر شود.

محمدرضا لطفی کارگردان سینما هم گفت: فضای مجازی برای سینما لازم است، اما نتوانسته به سینمای ایران کمک کند.

او هم قاچاق را یکی از معضلات برای اکران آنلاین فیلم‌ها دانست.

لطفی گفت: تا زمانی که مسئولان فرهنگی نمایش در فضای مجازی را به رسمیت نشناسند هیچ انگیزه و اراده‌ای برای جلوگیری از قاچاق فیلم‌ها نخواهد بود.

این کاگردان سینما گفت: باید تکلیفمان را مشخص کنیم که آیا معتقدیم فضای مجازی در کنار سالن و مکمل آن است یا این که آن را در مقابل سالن و رقیب سالن می‌دانیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°