در انتظار رگبار‌های بهاری در شرق کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:01 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۷۳۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
بنابر اعلام سازمان هواشناسی، بعدازظهر امروز شاهد رگبار‌های بهاری هستیم و در شمال استان هرمزگان احتمال ایجاد سیلاب دور از انتظار نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس اعلام این سازمان، در ساعات بعد از ظهر امروز جمعه در نیمه شرقی کشور شاهد تمرکز بیشتر رگبار‌های بهاری خواهیم بود. تمرکز و شدت این رگبار‌ها در شرق استان خراسان شمالی، مناطقی از خراسان رضوی و بخش‌هایی از خراسان جنوبی را شامل می‌شود.

همچنین شمال استان سیستان و بلوچستان، مناطق جنوبی استان یزد، بخش‌هایی از استان کرمان به ویژه جنوب این استان بارندگی پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در شمال استان هرمزگان بارش تگرگ پیش بینی می‌شود و حتی شرایط برای ایجاد سیلاب دور از انتظار نیست.

بنابر اعلان سازمان هواشناسی، در نیمه غربی کشور و برای شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز، غرب سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از استان‌های اصفهان و شمال استان فارس به صورت پراکنده شاهد بارش هستیم.

فردا در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال غرب کشور نیز بارش‌ها تقویت می‌شود. شدت بارش‌ها فردا در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، دامنه‌های جنوب البرز، زنجان، قزوین و البرز خواهد بود.

هر چند در استان‌های ساحلی خزر هم بارندگی‌ها تقویت می‌شود، ولی در نیمه شرقی کشور شدت بیشتر از مناطقی از خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان همینطور بخش‌هایی از استان یزد به ویژه بخش‌های جنوبی این استان و استان کرمان خواهد بود.
 
برچسب ها: هواشناسی ، بارش ، بهار ، رگبار ، سیلاب
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°