انهدام باند خرید و فروش سلاح در فضای مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:58 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۷۹۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
جانشین فرمانده ناجا از متلاشی شدن یک باند خرید و فروش سلاح در فضای مجازی و دستگیری تمامی اعضای آن خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی گفت: با توجه به پیگیری‌های مستمر مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات در فضای حقیقی و مجازی؛ پلیس با اقدامات فنی و اطلاعاتی از فعالیت یک باند خرید و فروش سلاح در فضای مجازی مطلع شد.
 وی ادامه داد: این باند متخلف با اقدامات به موقع و هوشیارانه پلیس طی ۴۸ ساعت شناسایی و در کمتر از دوهفته تمامی اعضای آن دستگیر شدند.
جانشین فرمانده ناجا در خصوص سلاح‌های کشف شده عنوان کرد: تمامی سلاح‌های کشف شده ساخت آمریکاست و از ترکیه وارد شده است، لذا از کشور ترکیه درخواست داریم از ورود محموله‌های ضدانسانی و امنیتی در کشور جلوگیری کند.
 
 برخورد ویژه با خرید و فروش سلاح
 جانشین فرمانده ناجا باتاکید بر اهمیت برخورد با خرید و فروش سلاح در فضای مجازی و حقیقی تصریح کرد: دشمنان بدانند که تمامی توطئه‌های آن‌ها با هوشیاری سربازان اسلام در نطفه خفه خواهد شد.
 این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم در مقابل هنجارشکنی‌ها و افرادی که نظم و آرامش جامعه را برهم می‌زنند سکوت کنیم چراکه این مهم، خط قرمز ماست.
 وی همچنین ادامه داد: با وجود نخبگان و افراد مسلط و هوشیار اجازه عرض اندام به افرادی که وارد پازل دشمن شده اند و قصد برهم زدن نظم و آرامش و امنیت جامعه را دارند، نمی‌دهیم و ناجا با افراد هنجار شکن به طور جدی و قاطعانه برخورد می‌کند.
 
۶ ماه تا ۱۰ سال حبس برای خرید و فروش سلاح
 
 این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: برای خرید و فروش سلاح چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی مجازات سنگین در نظر گرفته شده است (۶ ماه تا ۱۰ سال حبس)؛ ناجا برخورد با این امر مهم را به عنوان ماموریت ذاتی و جدی دنبال می‌کند.
 
اخبار مبنی بر خرید و فروش سلاح را به ۱۱۰ اطلاع دهید
 
 جانشین فرمانده ناجا از شهروندان خواست که هر گونه خبر مبنی بر خرید و فروش، ساخت و نگهداری سلاح را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و همچنین شماره‌های ۱۹۷ و ۱۴۷ اطلاع دهند و یقین داشته باشند که پلیس این موضوع مهم را با جدیت پیگیری و برخورد خواهد کرد.
 
استفاده از سلاح در مراسم عروسی و عزا ممنوع است
 
این مقام ارشد انتظامی همچنین تاکید کرد: استفاده از سلاح در مراسم‌ها و مناسبت‌ها ممنوع و جرم است و به شدت برخورد خواهیم کرد، بحمدالله دستگاه قضایی نیز در این خصوص همراه و همسو با ناجاست.
 
وی ادامه داد: طی یک سال گذشته در خصوص استفاده از سلاح در مراسم عروسی و عزا در استان خوزستان تلفات بسیاری را شاهد بوده ایم از این رو تمامی دستگاه‌ها و به ویژه رسانه‌ها برای رعایت حقوق شهروندی باید پای کار بیایند تا دارندگان سلاح احساس ناامنی کنند.
 
 این مقام ارشد انتظامی در ادامه تاکید کرد: دارندگان سلاح بایستی سلاح‌های خود را تحویل دهند تا به عنوان مجرم در اختیار دستگاه قضا قرار نگیرند.
 
 سردار رضایی در پایان از تمامی رزمندگانی که شبانه روز در سراسر کشور در راستای برقراری نظم و امنیت در سطح جامعه تلاش می‌کنند، تشکر و قدردانی کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°