تأیید صلاحیت ۸۴ درصد داوطلبان انتخابات شوراها در کرج
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۵۸۱۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
سخنگوی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا استان البرز گفت: ۸۴ درصد داوطلبان انتخابات شوراها در شهرستان کرج تأیید صلاحیت شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا عباسی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اعلام نتایج صلاحیت داوطلبان این انتخابات گفت: حدود ۸۸ درصد از داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر توسط هیئت اجرایی شهرستان کرج و شهر‌های اقماری تأیید صلاحیت شده‌اند و ۸۴ درصد از داوطلبانی که پرونده آنان به هیئت نظارت شهرستان ارسال شده است توسط هیئت نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهرستان تأیید شده‌اند.

وی با بیان اینکه با توجه به قانون از مراجع پنج‌گانه استعلام گرفته شد و بر اساس پاسخ استعلام‌ها و شرایط قانونی افراد، هیئت نظارت افراد را رد یا تأیید صلاحیت کرد، افزود: هیچ‌گونه جناح‌بندی یا سفارش و فشاری در این رابطه اثربخش نبوده و صرفاً استعلام از مراجع قانونی دلیل رد یا تأیید صلاحیت افراد بوده است و رد صلاحیت‌ها به هیچ وجه ارتباطی با نگرش و جناح سیاسی افراد نداشته است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه داوطلبانی که به هر دلیلی رد صلاحیت شده‌اند، می‌توانند برای تکمیل پرونده و رفع نواقص و یا اعتراض به رد صلاحیت خود، به مرکز هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی استان البرز مراجعه و درخواست رسیدگی مجدد خود را تحویل دهند، خاطرنشان کرد: هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی استان البرز نیز در مهلت مقرر قانونی به اعتراضات رسیدگی و نتیجه آن را حداکثر تا تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به داوطلبان اعلام خواهند کرد.

وی در پایان تأکید کرد: در شهرستان کرج به تنهایی، ۱۱ درصد از داوطلبان توسط هیئت اجرایی و فقط ۷ درصد از داوطلبان توسط هیئت نظارت بر انتخابات شورا‌ها رد صلاحیت شدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °