توزیع اقلام بهداشتی در مراکز و پاتوق‌های معتادان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:16 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۸۷۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از آغاز مرحله سوم توزیع اقلام بهداشتی برای پیشگیری از کرونا به مراکز نگهداری از معتادان و پاتوق‌های معتادان بی خانمان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "فرید براتی سده" با بیان اینکه از اواخر سال گذشته تا حدود دو ماه بعد سال ۱۴۰۰ اقلام بهداشتی زیادی برای پیشگیری از کرونا به مراکز نگهداری از معتادان و پاتوق‌های معتادان بی خانمان توزیع شد و این روند همچنان ادامه دارد، گفت: از روز گذشته مرحله سوم توزیع اقلام بهداشتی برای پیشگیری از کرونا در مراکز نگهداری از معتادان و پاتوق‌ها آغاز شده است.

به گفته وی، در این مرحله یک میلیون و ۷۵۵ هزار ماسک سه لایه، ۷۸ هزار بسته مایع ضدعفونی کننده دست و همچنین حجم زیادی گان و اسپری ضدعفونی کننده سطوح پخش شد.

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ما اقلام موردنیاز را تا ۲ ماه بعد از عید پوشش داده بودیم و این مرحله از توزیع اقلام بهداشتی برای خردادماه توزیع شده است، افزود: این اقلام برای تمام مراکز ماده ۱۶، مراکز اقامتی، مراکز کاهش آسیب و پاتوق‌های معتادان بیخانمان است.

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: این اقلام را باتوجه به قرارداد‌هایی که با نهاد‌های بین المللی داریم و یا در قالب تفاهم نامه‌ای که با دفاتر سازمان ملل متحد داریم دریافت می‌کنیم.

براتی سده در ادامه بر لزوم در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون معتادان متجاهر تأکید و بیان کرد: انتظار داریم که در این مرحله معتادان (معتادان بی خانمان و هم معتادانی که در مراکز نگهداری می‌شوند و هم معتادانی که در پاتوق‌ها هستند) و هم ارائه دهندگان خدمت به معتادان در اولویت دریافت واکسن قرار گیرند. در این راستا سازمان بهزیستی با دستگاه‌های مسئول مکاتبه کرده و امید است که این افراد در اولویت قرار گیرند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مواردی از ابتلای معتادان به ویروس جهش یافته گزارش شده است؟ توضیح داد: خوشبختانه گزارشی که نسبت به ویروس‌های جدید باشد، نداریم.

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: در مرحله دستگیری معتادان متجاهر در طرح‌های نوروزی، در استان هرمزگان حدود ۱۵۰ نفر از معتادانی که دستگیر شده بودند، علایم بیماری داشتند که بلافاصله با هماهنگی دستگاه‌های مسئول اقدام و کنترل شد و فوتی و مرگ و میر گزارش نشده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°