زمان شروع و اتمام آزمون مدارس از زبان وزیر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۵۹۲۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۶
وزیر آموزش و پرورش: بعد از عید فطر آزمون‌ مدارس شروع و قبل از انتخابات ریاست جمهوری به اتمام می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محسن حاجی‌میرزایی - وزیر آموزش و پرورش در برنامه تیتر امشب گفت: در ایام کرونا ساختار آموزشی گذشته تغییر یافت و خانواده‌ها گواه صادقی هستند که معلمین در ایام کرونا چقدر زحمت کشیدند.
وی افزود: تلاش و نوآوری معلمان نگذاشت در ایام کرونا آموزش تعطیل شود و به همین دلیل باید قدردان این تلاش‌ها باشیم.
حاجی‌میرزایی با بیان اینکه علم بنیاد زندگی انسان است، گفت: علم آموزی و توسعه آموزش کارکرد نظام خلقت است و آگاهی انسان را به کمال می‌رساند.
وی افزود: همه انسان‌های تاثیرگذار در جامعه معلم هستند. هیچ تغییر و تحول پایدار در جامعه اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه علم و معلم زیربنا خواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: اهمیت هر نقش به ماموریت آنست؛ تحولی که در نظام تربیت داریم به این خواهیم رسید تا جامعه به امر علم و اهمیت آن پی ببرد.
حاجی‌میرزایی افزود: آموزش در ایام کرونایی نیاز به مهارت‌هایی داشت که معلمین در گذشته این مهارت‌ها را کسب نکرده بودند و در ایام کرونا، این مهارت‌ها کسب شد.
وی افزود: پیش از کرونا خانواده‌ها در جریان تعلیم و تربیت نبودند، اما در این روز‌ها خود خانواده‌ها در آموزش دخیل هستند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش از زیست بوم ۱۰۰ ساله با کرونا خارج شد و روش جدیدی را تجربه کرد و بخش بزرگی از آموزش به عهده خود دانش آموز گذاشته شده است.
 

حاجی‌میرزایی افزود: حجم کار در شبکه شاد زیاد است و این مشکلاتی را به وجود آورده است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: چند هفته قبل اجلاس آموزش و پرورش جهانی برگزار شد و نکته‌ای که در این اجلاس تاکید شده، اینست که هیچ چیز جایگزین مدرسه نمی‌شود. دنیا توصیه می‌کند که باید برویم به سمت بازگشایی مدارس.
وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش می‌کنیم در شروع سال تحصیلی، مدارس بازگشایی شود.
حاجی‌میرزایی افزود: تلاش می‌کنیم بعد از عید فطر آزمون‌ها را شروع کنیم تا قبل از ۲۴ خرداد و قبل از انتخابات، امتحانات به اتمام برسد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: آزمون سراسری و حضوری اطمینان بخش است.
حاجی‌میرزایی به رتبه بندی معلمان هم اشاره کرد و افزود: هدف رتبه بندی ایجاد انگیزه معلمان است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموز آماده نیاز به معلم با توان بالا دارد. رتبه بندی این ظرفیت‌ها را در معلمان شکوفا می‌کند و با این رتبه بندی معلمان پویایی خود را بیشتر خواهند کرد.
حاجی‌میرزایی افزود: معلم کارمند نیست. معلم نباید با سایر کارمندان در یک نظام حقوقی پرداخت قرار بگیرد؛ چون آینده جامعه در اختیار معلم است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۵۹°    ۱۴.۹۹°