آغاز کوچ ییلاقی عشایر استان تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:26 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۹۴۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
مدیر امور عشایر استان تهران از آغاز کوچ عشایر استان تهران از مناطق گرمسیر قشلاقی به مناطق سردسیر ییلاقی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

"هاتف ممیزی" در تشریح روند آغاز کوچ عشایر استان تهران گفت: کوچ بهاره عشایر استان تهران امسال همچون سال گذشته به‌صورت محدود و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می‌شود به این ترتیب ۱۸۰۰ خانوار عشایر استان از مناطق قشلاقی (گرمسیر) به سمت مناطق ییلاقی شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ خود را آغاز کردند.

مدیر امور عشایر استان تهران افزود: تا نیمه خردادماه عشایر در مناطق میانبند (مسیر‌های بین قشلاق و ییلاق) قرار دارند و پس از آن به مدت ۱۰۰ روز در مناطق سردسیر مستقر خواهند شد.

او بیان کرد: تأمین امنیت در مسیر کوچ، تسهیل و هماهنگی لازم برای تردد عشایر و دام از معابر و جاده‌های برون شهری، ارایه خدمات بهداشتی به عشایر، واکسیناسیون و سایر خدمات دامپزشکی، آبرسانی، مرمت و بازگشایی مسیر‌های عشایری از خدمات مهم دستگاه‌های مربوط به عشایر است که هر ساله همزمان با کوچ آنها به صورت ویژه ارائه می‌شود.

به گفته ممیزی، عشایر استان تهران با ۷۰۰ هزار رأس دام سبک از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز استان تهران محسوب می‌شوند که در سال گذشته بیش از ۶۵ هزار تن محصولات زراعی، باغی، لبنی و پروتئینی تولید کردند.

مدیر امور عشایر استان تهران درباره آمار احتمالی کرونا ویروس در میان عشایر گفت: تاکنون هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر اینکه فردی از عشایر استان تهران به ویروس کرونا مبتلا شده باشد، نداشتیم، اما با همکاری استانداری، فرمانداری‌ها و شبکه‌های بهداشتی بر سلامت جامعه عشایری نظارت ویژه انجام خواهد شد و تمام پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°