انبوه سازان حرفه‌ای وام ۴۵۰ میلیونی می‌گیرند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:22 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۹۵۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
معاون اعتبارات بانک مسکن گفت: انبوه سازانی که بین ۳ تا ۵ مورد از فناوری‌های نوین را در ساخت واحد‌های مسکونی بکار گیرند در کلان شهر‌ها ۴۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی وام دریافت می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد حسن علمداری در ارتباط تصویری با برنامه روی خط خبر گفت: ۳۸ تا ۴۰ مورد مصوب فناوری‌های نوین وجود دارد، اما به منظور تشویق انبوه سازان در بکارگیری فناوری‌های نوین در ساختمان ۳ تا ۵ آیتم اصلی در نظر گرفته شده است که در صورت بکار گیری آن‌ها در ساخت واحد‌ها در کلان شهر‌ها تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان وام به ازای هر واحد به انبوه ساز تعلق می‌گیرد.

وی مهمترین  مورد را رعایت مبحث ۱۹ مقرارت ساختمان عنوان کرد که مربوط به صرفه جویی در مصرف انرژی است.

آقای علمداری با بیان اینکه انبوه سازان را به سه دسته حرفه‌ای که فناوری‌های نوین را بکار می‌گیرند و همچنین حرفه‌ای ساز‌هایی که از فناوری‌های نوین استفاده نمی‌کنند و سایر انبوه سازان تقسیم می‌کنیم گفت: برای اعطای وام تقسیم بندی دیگری هم بر اساس جمعیت شهر‌ها در نظر گرفته ایم که بر این اساس در تهران و کلان شهر‌ها انبوه سازان حرفه‌ای که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

وی افزود: در کلان شهر‌ها انبوه سازانی که از فناوری‌های نوین استفاده نمی‌کنند به ازای ساخت هر واحد ۳۵۰ میلیون تومان و سایر انبوه سازان به ازای ساخت هر واحد ۲۰۰ میلیون تومان وام دریافت می‌کنند.

معاون اعتبارات بانک مسکن سود تسهیلات را ۱۸ درصد و زمان بازپرداخت آن‌ها را بین ۲ تا ۳ سال با توجه به تعداد پروژه‌ها اعلام کرد. وی افزود: برخی از این وام‌ها قابل انتقال به خریداران با اقساط ۸ تا ۱۰ ساله هستند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °