نحوه بخشودگی سود و جرایم وام‌های کمتر از ۱۰۰میلیون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:48 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۹۶۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
رئیس اداره کل وصول مطالبات و اجرای بانک کشاورزی گفت: گیرندگان تسهیلات با مراجعه به شعب بانک کشاورزی استان‌ها مشکل خود در خصوص عدم بخشودگی تسهیلات را حل کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "عبدالرضا برزویی" در گفتگو با برنامه پیگیری شبکه خبر درباره علت تأخیر در بخشودگی در جرایم و سود وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان کشاورزان گفت: براساس بخشنامه بانک مرکزی گیرندگان تسهیلات زیر یک میلیارد ریال که به دلیل وقوع حوادث غیرمترقبه، قادر به تسویه به‌موقع بدهی نشدند، مشمول مزایای بخشودگی قانونی شده و فقط اصل بدهی تسویه می‌شود.

رئیس اداره کل وصول مطالبات و اجرای بانک کشاورزی افزود: بر همین اساس از سال ۹۵ تا ۹۸ بند‌های مختلف قانون بودجه به نظام بانکی ابلاغ شد و به وسیله شعب بانک‌ها در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

او ادامه داد: تا پایان ۹۵/۳/۳۱ بیش از ۴۳۸ هزار و ۳۵۰ فقره تسهیلات به میزان ۲۳ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال جرایم و دیرکرد به حساب مطالبات از دولت گذاشته شد.

برزویی گفت: از سال ۹۹/۳/۳۱ با اتمام مهلت بند (ل) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۸ به دلیل عدم تمدید آن در بودجه سال ۹۹ دیگر قادر به انجام این مساعدت برای بدهکاران نبودیم، ولی دولت مصوبه دیگری را تحت عنوان بند (خ) برنامه ششم توسعه به بانک‌ها ابلاغ کرد و گشایش بیشتری برای بدهکاران باز شد.

او بیان کرد: از خرداد سال ۹۹ تا کنون بیش از ۴۵۴ هزار نفر به مبلغ ۳۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از این بند خ بهره‌مند شدند.

رئیس اداره کل وصول مطالبات و اجرای بانک کشاورزی گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به شعب بانک کشاورزی استان‌ها یا شعب اعتباری مرکز استان‌ها مشکل خود در خصوص عدم بخشودگی تسهیلات را حل کنند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°