رعایت شیوه نامه ها بهترین راه پیشگیری از کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:07 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۵۹۸۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره احتمال بروز خیز جدید کرونا با ویروس جهش یافته جدید هشدار داد و گفت: رعایت شیوه نامه‌ها همچنان بهترین راه پیشگیری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر "علیرضا زالی" در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه در تهران در روز‌های آینده انتظار فراز و فرود در آمار شیوع کرونا وجود دارد، افزود: پیش بینی می‌کنیم تا اواسط هفته آینده این فراز و فرود در آمار‌ها ادامه داشته باشد.
او گفت: بی تردید نوسان در تهران زیاد است و پیش بینی‌ها نشان می‌دهد اتفاقاتی که در خوزستان تجربه کردیم و مکانیزمی که پیاده شد، ممکن است برای تهران نیز تکرار شود.
زالی افزود: هم اکنون در استان تهران ۸۳۲۴ بیمار بستری وجود دارد که ۲۰۹۵بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. ظرف ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران ۱۴۶۰ بیمار بستری شده اند که از این تعداد ۲۰۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و خوشبختانه با تلاش کادر درمان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۴۰ بیمار نیز ترخیص شده اند.
وی ادامه داد: تا انتهای هفته ما با فراز و فرود‌های آمار کرونا مواجه هستیم و پیش بینی می‌شود هر گونه تغییر مشخص از اواسط هفته آینده اتفاق بیفتد.
زالی افزود: در خیز چهارم امواج توفانی به سمت کادر درمان و سلامت جاری شد که با تلاش آن‌ها توانستیم شرایط را مدیریت کنیم و تخت‌های بیمارستانی به شکل درستی توزیع شد تا شاهد ماندن بیماران در پشت بیمارستان‌ها نباشیم.
فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونای استان تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وجود ویروس‌های جهش یافته گفت: انتظار داریم خیز‌های بعدی با وجود ویروس‌های جهش یافته وجود داشته باشد؛ خیز‌هایی که در آینده نه چندان دور با ویروس‌های جدید قابل پیش بینی هستند.
زالی ادامه داد: قطعا در ویروس‌های جدید سرایت پذیری افزایش پیدا می‌کند که به تبع آن بیمار بستری و فوتی‌ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد و رعایت شیوه نامه‌ها و فاصله گذاری همچنان به عنوان بهترین شیوه برای پیشگیری از این بیماری قلمداد می‌شود.
وی گفت: از سوی دیگر درخواست مشخص ما واردات پیوسته و افزایش سرعت واردات واکسن به کشور و استان تهران است تا واکسیناسیون با سرعت بیشتری محقق شود. آنچه که تاکنون با تلاش وزارت بهداشت وارد شده است کفایت نمی‌کند و برای کاهش قطعی مرگ و میر باید قبل از بروز خیز‌های جدید واکسیناسیون را افزایش دهیم.
فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونای استان تهران تأکید کرد: ویروس‌های جهش یافته در هنگام ورود بین ۱۰ تا ۱۵ روز پنهان هستند و پس از این مدت خود را نشان می‌دهند. شرایط خیز چهارم به دلیل ورود ویروس انگلیسی بود و ممکن است دقیقا همین سناریو برای ویروس آفریقایی و هندی تکرار شود و البته ویروس آفریقایی به مراتب مهلک‌تر از ویروس هندی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°