توزیع اسپوتنیک ساخت ایران؛ بزودی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۰۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
جهانپور از ورود یکی از سه شرکت ایرانیِ طرف قرارداد با روسیه به مدار تولید اسپوتنیک وی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در تماس تصویری با برنامه "تیتر امشب" دوشنبه شب، اعلام کرد تا 2 ماه دیگر نخستین واکسن های اسپوتنیک وی ساخته شده در ایران به کمپین واکسیناسیون عمومی ضد کرونا ملحق می شود.
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه ۴ شرکت کاندیدای تولید واکسن اسپوتنیک وی در ایران هستند، افزود: ۳ شرکت به طرف روسی معرفی شده اند و شرکت چهارم هم در حال معرفی به شرکت روس است.

جهانپور ادامه داد: ارزیابی مثبتی از زیر ساخت‌های فنی 2 شرکت وجود دارد و یک شرکت وارد مدار تولید شده است.
 
وی افزود: ظرف چند هفته تا ۲ ماه آینده نخستین محصول اسپوتنیک وی تولید داخل کشور وارد کمپین واکسیناسیون عمومی علیه کووید ۱۹ خواهد شد.
توزیع اسپوتنیک ساخت ایران؛ بزودی
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تاکنون واکسیناسیون نیمی از افراد گروه سنی بالای ۸۰ سال انجام شده است، گفت: امیدواریم تا هفته آتی واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال و ۷۰ سال و ۶۵ سال را انجام دهیم.

جهانپور افزود: بعد از اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ یا ۶۴ سال فاز دو تمام می‌شود و وارد مرحله فاز سوم تزریق واکسن کرونا می‌شویم که گروه‌ها و اقشار بیشتر جامعه را در بر خواهد گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه تا امروز بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن دارای مجوز مصرف اضطراری وارد کشور شده است، گفت: افزون بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار دُز آن در سراسر کشور تزریق شده است.

وی همچنین درباره واردات واکسن از طریق شرکت‌های خصوصی نیز گفت: تا این لحظه بیش از ۳۵ شرکت خصوصی مجوز یا نامه‌های لازم را برای مذاکره و واردات واکسن انجام داده اند که شاید یک الی دو مورد از آن‌ها توانسته باشند تا حداقل خرداد ماه توافقاتی را با برخی شرکت‌ها یا فروشندگان عمده واکسن در دنیا داشته باشند.

جهانپور در پایان تصریح کرد:، اما تا این لحظه وارداتی از سوی شرکت‌های بخش خصوصی نداشته ایم و سازمان غذا و دارو ۳۵ مجوز موردی را صادر کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °