پلمب ۵۲۰۲ واحد صنفی متخلف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:02 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۶۰۴۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، از پلمب ۵۲۰۲ واحد به علت رعایت نکردن دستورات بهداشتی در نتیجه بازرسی تیم‌های نظارتی بهداشت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست، معاون توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، آخرین وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح استان‌های کشور، در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت ماه را اعلام کرد.

وی گفت: در بازه زمانی یاد شده، بر اساس گزارش وزارت بهداشت، رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح چهار استان آذربایجان غربی، چهارمحال وبختیاری، سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد بین ۳۳ تا ۴۸ درصد بوده است.
 
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، افزود: در همین مدت، رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح ۱۰ استان آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کردستان، گیلان، گلستان، لرستان، همدان، مرکزی و مازندران بین ۴۹ تا ۵۸ درصد بوده است.
 
معاون توسعه منطقه‌ای وزیر کشور، ۱۰ استانی را که رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح آن‌ها در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت ماه بین ۵۹ تا ۶۵ درصد، ثبت شده است شامل؛ اصفهان، البرز، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، قم، کرمانشاه، کرمان و هرمزگان بر شمرد.
 
دین پرست، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح ۷ استان اردبیل، ایلام، تهران، زنجان، سمنان، قزوین و یزد را در همین بازه زمانی بین ۶۶ تا ۷۸ درصد اعلام کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: از مقایسه وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح استان‌های کشور در دو بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین و ۱ تا ۸ اردیبهشت ماه، شاهد برخی تغییرات در رتبه بندی استان‌ها هستیم.
دین پرست در تحلیل رده بندی جدید استان‌ها در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی اضافه کرد: در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت، شاهد حذف پایین‌ترین سطح بندی استان‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین هستیم که به معنای خروج دو استان ایلام و سیستان وبلوچستان از دامنه فوق است. البته استان سیستان وبلوچستان، کماکان درپایین‌ترین سطح از رعایت پروتکل‌های بهداشتی درکشور (۳۳ تا ۴۸ درصد) قراردارد، اما استان ایلام با جهش چشمگیر، به گروه استان‌هایی که بالاترین سطح رعایت پروتکل‌ها (۶۶ تا ۷۸ درصد) دارند، پیوسته است.
 
دبیر قرارگاه عملیاتی کرونا افزود: استان‌های آذربایجان غربی، چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه وبویراحمد که میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آنها، در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین ماه، بین ۳۳ تا ۵۵ درصد بود، در دوره زمانی ۱ تا ۸ اردیبهشت، در گروه استان‌هایی قرارگفته اند که رعایت پروتکل‌های بهداشتی درسطح آن‌ها بین ۳۳ تا ۴۷ درصد بوده که نشان از ثابت بودن وضعیت وحتی تنزل میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی از این استان‌ها دارد.
 
معاون وزیر کشور با بیان اینکه؛ استان‌های زنجان، تهران، سمنان و یزد، همچون دوره مورد بررسی قبلی، کماکان در بین استان‌هایی قرار دارند که دارای بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند، گفت: دو استان اردبیل و قزوین که در دوره قبل در گروه استان‌های با درصد رعایت ۳۳ تا ۵۵ دستورالعمل‌های بهداشتی بودند، در این بازه زمانی در کنار استان‌های دارای بالاترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرارگرفته اند.
وی تصریح کرد: این همه درحالیست که سطح موردانتظار از اجرای پروتکل‌های بهداشتی، برای مهاربیماری وخروج از موج چهارم، حداقل ۹۰ درصد می‌باشد.
 
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، با اعلام آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت، گفت: در این مدت، از مجموع تعداد کل ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع، عرضه وفروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحد‌های کارگاهی، تعداد ۳۱۰۰۳۳ واحد، یعنی قریب به ۹ درصد کل واحد‌ها به صورت میدانی بازرسی شده اند که در نتیجه این بازرسی ها؛ ۴۰۴۲۲ مورد منجر به دادن تذکر ومعرفی به مراجع قضایی گردیده و ۵۲۰۲ مورد نیز پلمپ صورت پذیرفته است.
 
وی در پایان اعلام کرد: به موجب مفاد بند ۴ سیزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی که در ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ برگزار و مصوبات آن از سوی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ابلاغ شده است، مقرر گردید که وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی؛ با تکیه بر اختیارات و مسئولیت‌های قانونی خود و بویژه کمیته عالی نظارت، ضمن انجام تکالیف و وظایف قانونی مربوطه، گزارشات هفتگی مربوط به آخرین تحولات مربوط به دوحوزه "وضعیت اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کشور درمقابله با ویروس کرونا" و همچنین" وضعیت کووید- ۱۹" در سراسر کشور را در مقایسه با هفته قبل به همراه مصادیق دقیق تخلفات و تعلل بخش‌های مختلف در سطح کشور، به قرارگاه عملیاتی منعکس نماید که قطعاً روند اعلامی؛ بعنوان مهمترین شاخص ارزیابی عملکرد ستاد‌های استانی مدیریت بیماری کرونا، درمهار این بیماری محسوب خواهد شد.
 
وی افزود: لذا این قرارگاه در انتظار اعلام مصادیق دقیق تخلفات وتعلل بخش‌های مختلف در سطح کشور، از سوی وزارت بهداشت و کمیته عالی نظارت، برای بررسی و برخورد قانونی با تعلل کنندگان و متخلفین است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°