کاهش میزان اعتماد شهروندان صهیونیست به رژیم اسرائیل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 24 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۰۸۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
مدیر موسسه مطالعاتی اندیشه سازان نور گفت: براساس نظرسنجی‌ها، میزان اعتماد شهروندان صهیونیست به رژیم اسرائیل در دو سال اخیر کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای سعدالله زارعی در نشست خبری با خبرنگاران با موضوع بررسی رخداد‌های مهم امنیتی اخیر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین اظهار داشت: بر اساس نظرسنجی‌ها در فاصله سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ در یک دوره دو ساله؛ ۲۶درصد میزان اعتماد شهروندان صهیونیست به سیستم رژیم اسرائیل کاهش یافته است.
 وی افزود: در سال ۲۰۱۹ میزان اعتماد ۵۷ درصد بوده که این رقم هم نشان‌دهنده کاهش میزان اعتماد است.
 این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: در کنار کاهش سیر نزولی اعتماد در بین شهروندان صهیونیستی، شاهد افزایش تهدیداتی امنیتی علیه این رژیم غاصب و افزایش اعتماد و انسجام بیشتر در بین گروه‌های مقاومت هستیم.
آقای زارعی همچنین گفت: امروز حمایت کشور‌های منطقه از فلسطینیان افزایش یافته است.
 وی با اشاره به سه تحول اخیر از جمله حمله به قلب امنیتی رژیم اسرائیل، حمله به تاسیسات نظامی و حساس در تل‌آویو و حمله به نفتکش‌های آن‌ها ادامه داد: این موارد نشان‌دهنده به بن بست رسیدن رژیم غاصب صهیونیستی است.
 آقای زارعی با بیان اینکه انتخابات پارلمانی برای دور پنجم توسط رژیم صهیونیستی برگزار خواهد شد گفت: هم اکنون این رژیم درگیر تشکیل جلسه برای کابینه پایدار است؛ از زمان انتخابات پارلمانی ظرف مدت دو سال تاکنون چهار انتخابات برگزار شده و هر بار بعد از چند ماه نتیجه را باطل و مجدد انتخابات را برگزار کرده اند.
 وی اضافه کرد: در شرایطی که دوره پایانی نخست وزیری نتانیاهو را شاهدیم؛ صحبت از برگزاری دوره پنجم انتخابات است؛ این عمل به معنی این است که رژیم صهیونیستی در درون جامعه یهودیت به ثبات نرسیده و دچار تهدید است.
 آقای زارعی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی امروز به بن بست رسیده است گفت: نخست وزیر چه با اختیار رئیس جمهور یا رای مردم انتخاب شود، نشان‌دهنده شکست سیاست‌های آنهاست، چرا که همواره آن‌ها یکی از بزرگترین امتیازات خود را داشتن یک سیستم هوشمند پیشرو انتخاباتی می‌دانند و این موضوع اعتراف به شکست این سیستم است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °