نوآوری جدید در کشور با اجرای گام پنجم طرح شهید سلیمانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۰۸۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: خلاقیت‌های زیادی در طرح شهید سلیمانی انجام شده است و ما شاهد یک نوآوری جدیدی در کشور خواهیم بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
طرح تلفیقی واکسیناسیون و درمان سرپایی بیماران کرونایی در منطقه یافت آباد آغاز به کار کرد.
 آقای دکتر علیرضا زالی در بازدید از آغاز گام پنجم طرح شهید سلیمانی با موضوع آغاز به کار کلینیک درمان سرپایی با رمدسیویر و همچنین فضای تجمیعی تزریق واکسن کرونا، گفت: تمام کشور در گام چهارم بسیج ملی طرح شهید قاسم سلیمانی برای مقابله با کرونا به یک آرامش نسبی رسید.
 فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود:خلاقیت‌های زیادی در طرح شهید سلیمانی انجام شده است و ما شاهد یک نوآوری جدیدی در کشور خواهیم بود.
 فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه ما تلاش کردیم تا این طرح به بهترین نحو اجرا شود، گفت: در مدت ۱۸ هفته تهران و تمام کشور در گام چهارم به یک آرامشی در ذیل اجرای طرح شهید سلیمانی رسیده است.
 دکتر زالی بیان کرد: گام پنجم مبارزه و مقابله با بیماری کرونا مزین به نام شهید سلیمانی است. بیمارستان شهدای یافت آباد هم از پیشگامان مقابله با بیماری کرونا در تهران است که بسیار پویا عمل کرده است.
 او بیان کرد: این بیمارستان و دو مجموعه بهداشت و درمان با یکدیگر عملکرد درخشانی داشته اند. ما نیازمند استفاده از تجهیزات پزشکی، آموزش و پرورش و تربیت بدنی هستیم، براین اساس شهرداری تهران، سوله‌های بحران را در اختیار ما قرار داده است.
فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: از ویژگی‌های گام پنجم بیماریابی، هوم کر و مراقبت‌های بهداشتی است که با شدت بیشتری انجام می‌شود.
 به گفته آقای زالی، منطقه ۱۸ از تراکم بالایی برخوردار است، اما با تلاش همکاران بهداشتی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به خوبی انجام شده است.
 آغاز به کار طرح تلفیقی واکسیناسیون و درمان سرپایی بیماران کرونایی
 
 نخستین طرح تلفیقی و تجمیعی واکسیناسیون جامعه هدف و همچنین درمان سرپایی بیماران کرونایی در منطقه یافت آباد تهران آغاز شد.
بر اساس این طرح که در اجرای گام پنجم طرح شهید سلیمانی صورت می‌گیرد در فضا‌های عمومی وسیع همچون مجموعه‌های ورزشی و سوله‌ها و فضا‌های وابسته به شهرداری همزمان در یک طرف آن اقدام به واکسیناسیون جامعه هدف صورت می‌گیرد و در یک سوی دیگر آن نیز بیماران کرونایی که نیاز به بستری ندارند به صورت سرپایی مداوا می‌شوند.
 این طرح نیز امروز در یکی از مجموعه‌های ورزشی در جنب بیمارستان شهدای یافت آباد تهران افتتاح شد، این طرح با همکاری کادر بهداشت و درمان و نیرو‌های بسیجی اجرا می‌شود.
 قرار است همزمان با افزایش واکسیناسیون در شهر تهران چنین طرح‌هایی در نقاط دیگر تهران همچون ورزشگاه آزادی نیز به بهره برداری برسد.
 در مراسم افتتاح این طرح دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مبارزه با کرونای کلانشهر تهران و همچنین سردار حسینی جانشین سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ حضور داشتند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۲.۷۹°