ارائه خدمات درمانی بدون نیاز به دفترچه بیمه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۶۱۰۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: تا تیر ماه به تدریج دفترچه های جدید دیگر چاپ نمی شود و تا حذف کامل دفترچه ها، دریافت خدمات درمانی بدون دفترچه هم انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر مهدی رضائی در گفتگو با بخش پیگیری شبکه خبر گفت: حذف تدریجی دفترچه‌ها به این معناست که از اردیبهشت ماه تا تیر ماه دفترچه‌ها دیگر چاپ نمی‌شود، در اردیبهشت دفترچه‌های جدید بیمه همگانی دیگر چاپ نخواهد شد و در خرداد دفترچه‌های جدید بیمه سلامت روستایی چاپ نمی‌شود و در تیر ماه سایر صندوق‌ها یعنی ظرف ۳ ماه آینده دفترچه بیمه دیگر چاپ نخواهد شد و خدمات بدون دفترچه ارائه خواهد شد.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: در این مدت امکان ارائه خدمات درمانی بدون دفترچه هم وجود دارد و افراد با کارت شناسایی معتبر مثل کارت ملی و شماره ملی می‌توانند بعد از استعلام خدمت دریافت کنند.

رضایی گفت: در بخش خصوصی پیشرفتمان خوب بوده و در برخی استان‌ها بالای ۸۰ درصد خدمات الکترونیکی ارائه می‌شود، اما در بخش دولتی کمی عقب هستیم به علت کرونا و مشکلات خاص این بخش، اما ما زمان بندی مشخصی را هم به بخش خصوصی هم دولتی ابلاغ کرده ایم به گونه‌ای که که حداکثر تا تیرماه در بخش خصوصی هیچ گونه اسناد کاغذی برای تبادل مالی نخواهیم پذیرفت.

او گفت: سامانه ۱۶۶۶ ما هم پاسخگوی سوالات و مشکلات مردم در این زمینه است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۹۹°    ۲۳.۹۹°