پلیس راهور نگران تجمیع اطلاعات خودروها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۸۱۶۱۰۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶
معاون اجرایی پلیس راهور ناجا گفت: تجمیع اطلاعات شخصی و محرمانه هموطنان مثل کد ملی، شماره تلفن و پلاک، شماره حساب ها و کد محرمانه vin خودروها در سامانه های پرداخت الکترونیک موجب نگرانی پلیس از بابت سوء استفاده های احتمالی و نقض حریم شخصی هموطنان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سرهنگ رمضانی در گفتگو با بخش پیگیری شبکه خبر با بیان این مطلب افزود: کد vin خودرو‌ها محرمانه و اختصاصی و تنها در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی و مالک خودروست که جمع آوری آن در سرویس‌ها و سامانه‌های پرداخت موبایلی (آسان پرداخت ها) می‌تواند تبعات و تهدیداتی را در آینده متوجه هموطنان کند.

معاون اجرایی پلیس راهور ناجا گفت: کد vin شش شاخصه اصلی مالکیت و نوع خودرو را مشخص می‌کند و ممکن است مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

سرهنگ رمضانی افزود: باید مراجع ذیربط سقف و میزانی برای ارائه اطلاعات به این سامانه‌ها و سرویس‌های پرداخت معین کنند و ارائه اطلاعات به این سامانه‌های پرداخت الکترونیک را نظام‌مند کنند.

او گفت: معاونت حقوقی پلس راهور ناجا شکایت رسمی خود را در این خصوص به مراجع قضایی ارائه خواهد داد، اما خود مردم هم باید نسبت به این موضوع حساس و محتاط باشند و در دادن اطلاعاتشان خیلی باز عمل نکنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °