تولید ۱ میلیون دُز واکسن فخرا از اواسط تابستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۱۱۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
مدیر اجرایی واکسن فخرا اعلام کرد: طراحی ما این است که از اواسط تابستان ماهی یک میلیون دُز از واکسن عرضه کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 احمد کریمی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: کلید تولید واکسن ما از اسفند ۹۸ خورده شد و همکاران و جوانان دانشمند ما در آزمایشگاه و کارخانه شبانه روز بی وقفه و تعطیلی در این زمینه تلاش کردند، اما کلید تزریق را در فاز یک از ۲۶ اسفند ۹۹ زدیم و تا الان طبق برنامه پیش رفته ایم و مشکل خاصی نداریم.
 
او گفت: تولید ما متوقف نیست و در مقیاس محدود واکسن تولید و ذخیره می کنیم.

مدیر اجرایی واکسن فخرا با اشاره به نگاه ویژه مردم به واکسن ایرانی افزود: در سامانه‌ای که معرفی کردیم (fakhravac.ir) از همان دقایق اول برای فاز یک آزمایش بالینی، ما با ۵۰۰ هزار داوطلب مواجه شدی به نحوی که مجبور شدیم سایت را ۲۴ ساعت از دسترس خارج کنیم، اما رسما ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر در فاز اول ثبت نام کردند که، چون تجهیزات ما در تهران بود از میان آن‌ها ۳۵۰۰ نفر که از تهران داوطلب شده بودند انتخاب شدند که بعد از بررسی پرونده آن‌ها ۴۷۵ نفر برای غربالگری دعوت شدند که از میان آن‌ها در نهایت ۱۳۵ نفر برای تزریق انتخاب شدند.

کریمی با اشاره به این که فاز یک تزریق بالینی واکسن فخرا امروز به اتمام رسید گفت: تا الان هیچ عارضه خاصی از تزریق واکسن دیده نشده و همه داوطلبان در وضعیت خوبی قرار دارند، اما ۲ هفته باید صبر کنیم تا نتایج تزریقات کامل شود بعد فاز دوم از هفته اول خرداد کلید خواهد خورد و تا نیمه‌های تابستان فاز دوم به اتمام می‌رسد.

او گفت: در فاز دوم آزمایش بالینی تعداد داوطلبان به ۵۰۰ نفر خواهد رسید.

مدیر اجرایی واکسن فخرا با اشاره به پلتفورم‌های مختلف تولید واکسن گفت: یکی از محاسن کشور که مایه سربلندی است این است که همه پلتفورم‌های ساخت واکسن را در کشور داریم و تیم‌های جوان ما در ۱۹ شرکت دانش بنیان در این زمینه فعالیت دارند که همه موفق بوده اند و امیدواریم همه در سطح جهان بدرخشند.

کریمی گفت: یکی از مزیت‌های واکسن فخرا این است که بر اساس ویروس کشته شده تولید می‌شود، برای همین ایمنی زایی آن با جهش ویروس شاید یک مقداری کمتر شود، ولی به طور کلی بی اثر نخواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °