امام خمینی (ره) قطب‌نمای جنگ با استکبار را به‌سمت قدس ترسیم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۱۶۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
سفیر فلسطین در عراق اعلام کرد که امام خمینی (ره) با اعلام روز جهانی قدس، قطب‌نمای جنگ تمدنی میان مستکبران و مستضعفان را به‌سمت قدس ترسیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  به نقل از تسنیم "احمد عقل" سفیر فلسطین در عراق افزود: ما همواره باید ماهیت «جنگ تمدنی» را که امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران تعریف کرده است به خاطر بسپاریم و باید بگوییم که قطب‌نمای این نبرد به‌سمت قدس در حال حرکت است و هر قطب‌نمایی خارج از چارچوب قدس مشکوک است.

احمد عقل گفت: از نظر من زمانی که امام خمینی (ره) روز جهانی قدس را مطرح کرد می‌خواست بگوید که ما در میان یک جنگ تمدنی هستیم که این درگیری میان نیرو‌های استکبار (تمدن غربی به‌سرکردگی آمریکا) با تمدن جهان عربی و اسلامی است.

وی افزود: امام خمینی (ره) می‌خواست بگوید که جنگ ما یک جنگ تمدنی است و این نبرد جز با قدس و آزادسازی آن حل نمی‌شود. با توجه به این‌که رژیم اشغالگر صهیونیستی سردمدار این تمدن غربی است اگر این رژیم غاصب شکست بخورد به این معناست که فرهنگ غربی به پایان رسیده است و این تمدن به تمدن اسلامی و عربی در این سرزمین که همه تمدن‌ها از آن سرچشمه می‌گیرند منتقل می‌شود.

سفیر فلسطین اشاره کرد که موضوع عمیق‌تر از حمایت از ملت فلسطین و یا دفاع از اماکن مقدس است؛ بلکه یک درگیری تمدنی میان مستکبران و مستضعفان وجود دارد که امام خمینی آن را تعریف کرده است.

وی گفت: امام خمینی (ره) مشتاق بود که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به‌عنوان روز قدس انتخاب کند تا همه مسلمانان در این روز برای حرکت به‌سمت هدف اساسی و اصلی که قدس شریف است با یکدیگر متحد شوند.

احمد عقل همچنین درباره شرایط سیاسی در منطقه و جهان گفت، پروژه آمریکایی در منطقه که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا آن را طراحی کرده بود شکست خورده است و دولت جدید آمریکا اکنون حجم ناکامی و شکست را احساس می‌کند، بنابراین آمریکایی که خود را کشور شماره یک جهان می‌داند و آمریکای توسعه‌یافته که سیاست‌های خود را به کشور‌های دیگر تحمیل می‌کند اکنون در مرحله فرسایش داخلی و فرسایش منطقه‌ای قرار گرفته و در زمان حاضر در حال عقب‌نشینی از همه مناطق حضور خود در خاورمیانه است.

وی تصریح کرد: ما دو مسئله استراتژیک داریم که باید از آن‌ها به‌شکل مثبت استفاده کنیم؛ یکی از این مسائل بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران است که این یعنی پیروزی جمهوری اسلامی ایران و مسئله دوم که در حال وقوع است و عراق اقدام به آن کرده مذاکرات میان عربستان سعودی و ایران در بغداد است.

سفیر فلسطین در عراق ابراز کرد: این یک مسئله بسیار مهم است تا ملت‌های منطقه بگویند که خودشان قادر به پیدا کردن راه‌حل و گسترش صلح هستند؛ ملت‌هایی که اسلام آن‌ها را متحد می‌کند. این منطقه نه به آمریکا نیاز دارد و نه به اسرائیل و نه هیچ نیروی خارجی دیگری، ما معتقدیم که این یک مرحله مهم و اساسی است و کشور‌های منطقه باید به این سمت حرکت کنند.

وی افزود: تحول استراتژیک واقعی این است، زیرا یک دولت کوچکی که قبلاً ایران را دشمن می‌پنداشت اکنون می‌گوید که "ایران همسایه و دوست ماست و ما پیشرفت و توسعه آن را می‌خواهیم. "، این یک دستاورد بزرگ است و به این معناست که "ما اسرائیل را نمی‌خواهیم و قصد حمایت از آن را نداریم".

این مقام فلسطینی با اشاره به اینکه مردم فلسطین به‌ویژه در قدس اشغالی همواره در حال مبارزه با رژیم اشغالگر صهیونیستی هستند و دستاورد‌های بزرگی را رقم می‌زنند خاطرنشان کرد: ما به اتفاقاتی که در این عرصه می‌افتد بسیار خوش‌بینیم و معتقدیم که می‌توانیم با همکاری به درگیری‌های موجود در منطقه پایان دهیم.

وی در پایان تأکید کرد: ما باید انرژی و توانایی‌های خود را جمع کنیم و بر بسیاری از اشتباهات و درگیری‌هایی که در گذشته میان ما رخ داده است غلبه کنیم و به‌سوی هدف اصلی خود پیش برویم.
برچسب ها: قدس ، امام خمینی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °