افزایش چشم گیر گروه های جهادی در ۲۰ سال گذشته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۱۷۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: گروههای خودجوش جهادی در ۲۰ سال گذشته بیش از هزار برابر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محمد زهرایی" فلسفه راه اندازی "بسیج سازندگی" را ساماندهی جهادگران داوطلب اعلام کرد و گفت: در تلاشیم جنگ با فقر و محرومیت را یک جبهه خدمت رسانی و جهانی کنیم.

او طرح شهید قاسم سلیمانی در جلوگیری از شیوع کرونا را مصادق بارز سازمان بسیج سازندگی اعلام کرد و افزود: در سال ۱۳۷۹ بسیج سازندگی متشکل از ۴۹ گروه جهادی بود که بصورت خودجوش به مناطق محروم می‌رفتند.

او از سامانه گروه‌های جهادی گفت و افزود: در این سامانه گروه‌های جهادی ساماندهی و سازماندهی می‌شود و هر گروهی بر اساس فعالیت تخصصی خود می‌تواند در این سامانه ثبت نام کند و پس از مدتی کد شناسه می‌گیرند.

سردار زهرایی از ۵۲ هزار گروه جهادی ثبت شده نام برد و گفت: از ۲۰ سال گذشته گروه‌های جهادی علاوه بر گسترش خدمات دهی، هزار برابر شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: همه اقشار مختلف در این سامانه گروه جهادی تخصصی تشکیل داده اند که حدود ۸۰۰ هزار نفرند.

او از طرح "جامع محرومیت زدایی مردم پایه" نام برد و هدف آنرا برای راه اندازی فعالیت‌های اقتصادی در مناطق محروم اعلام کرد. امروز اقشار مختلف جامعه مانند پزشکان، مهندسان، طلاب، مداحان و... در گروه های جهادی حضور دارند.

زهرایی افزود: آیین نامه بسیج سازندگی در سال ۸۶ تشکیل شده است و فعالیت اقتصادی موازی یا تداخلی با فعالیت‌های اقتصادی دولت ایجاد نمی‌کند.
او ۵۰ درصد فعالیت پروژه‌های اقتصادی را مربوط به "آب" (شرب و کشاورزی)معرفی کرد و گفت: اولویت دوم بسیج سازندگی تامین مسکن برای روستائیان و محرومان است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گروه‌های جهادی در حوادث غیر مترقبه را بسیار خوب معرفی کرد و افزود: تامین ۱۱ هزار واحد مسکن در مناطق زلزله زده و سیل زده در کنار بنیاد مسکن انجام شده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °