سامانه salamat.gov.ir فعال شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۶۲۷۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: از امروز قبل از ظهر سامانه salamat.gov.ir برای دریافت نوبت افراد بالای ۸۰ سال که تاکنون موفق به تزریق واکسن کرونا نشده اند فعال شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر تبریزی در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر افزود: این دسته از افراد با ورود به سامانه و اعلام کد ملی و شماره تماس قابل دریافت پیامک، می‌توانند زمان و مکان دقیق واکسیناسیون خود را دریافت کنند.

وی افزود: وقتی پوشش واکسیناسیون بالای ۸۰ ساله‌ها به حد معقولی برسد، واکسیناسیون بالای ۷۵ سال را اعلام خواهیم کرد و همین طور ۵ سال به ۵ سال سن تزریق را کاهش می‌دهیم تا بتوانیم تمام افراد بالای ۶۰ سال را واکسینه کنیم.

دکتر تبریزی با اشاره به وجود مقدار کافی واکسن گفت: هموطنان مطمئن باشند که واکسیناسیون همه انجام می‌شود و نوبت هیچکس سوخت نمی‌شود.

او با بیان اینکه واکسیناسیون در شهرستان‌ها به سهولت انجام می‌شود، افزود: برای جلوگیری از ازدحام و تراکم در تهران بزرگ، مکان‌هایی با همکاری نهاد‌های دولتی و غیردولتی، نظامی و انتظامی در نظر گرفته شده که از طریق رسانه‌های جمعی اعلام می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در پایان از هموطنانی که دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند خواست مراقبت‌های بهداشتی را کماکان ادامه دهند و از حضور در تجمعات شلوغ خودداری کنند چرا که ایمنی کامل دو هفته پس از دریافت دُز دوم واکسن در بدن حاصل می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۸.۹۹°    ۲۹.۷۹°