به دنبال رفع عملی، فوری و کامل همه تحریم‌ها هستیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۳۲۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
رئیس مجلس در نطق پیش از دستور مجلس با اشاره به ادامه مذاکرات ایران و ۱+۴ گفت: صدای واحد مسئولان جمهوری اسلامی ایران نقش موثری در جلوگیری از زیاده خواهی دشمن داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس مجلس شورای اسلامی از تیم مذاکره کننده خواست با قدرت در چارچوب سیاست‌های تعیین شده توسط رهبر انقلاب حقوق مردم ایران را مطالبه کنند و مراقب فریب‌های تجربه شده گذشته باشند.

آقای محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی، با اشاره به برکت مادی و معنوی شب‌های قدر و برگزاری شایسته مراسم دعا و عزاداری ایام شهادت حضرت علی (ع) گفت: از تمامی مردم شریف و عزیز ایران اسلامی تقاضای دعای ویژه برای همه خدمتگزاران کشور به ویژه نمایندگان مجلس دارم و امیدوارم با دعای نافذ آن‌ها به وظایف سنگینی که در قبال مردم و کشور داریم به درستی عمل کنیم.

وی با اشاره به برگزاری مذاکرات بین ایران و ۱+۴ همراه با فراز و نشیب‌های زیاد اظهار داشت: یک روز اخبار پیشرفت مذاکرات و روز دیگر خبر‌های بروز اختلافات منتشر می‌شود؛ که همه این‌ها نشان دهنده جدی بودن مذاکرات است.

رئیس مجلس ادامه داد: خداوند را شاکریم که قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم باعث باز شدن قفل‌های صنعت هسته‌ای شده و ظرفیت‌های لازم جهت مذاکرات را برای تیم مذاکره کننده فراهم کرده است؛ در حال حاضر این ظرفیت‌های تولید شده محور بده بستان‌ها در مذاکرات قرار گرفته است تا به پشتوانه این قدرت آفرینی امکان تامین و تضمین منافع عموم مردم فراهم شود.

آقای قالیباف با تاکید بر این که صدای واحد مسئولان جمهوری اسلامی ایران تحت مدیریت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب ایجاد شده است گفت: این صدای واحد تاکنون نقش موثری در جلوگیری از زیاده خواهی‌های دشمن داشته و حفظ این اتحاد تا رسیدن به نتیجه مطلوب نهایی امری نهایی است که ان شاء الله مورد توجه همه ما خواهد بود.

وی همچنین تاکید کرد: همانطور که بار‌ها گفته شده است همسو با سیاست‌های تعیین شده توسط رهبر انقلاب، ما به دنبال رفع کامل، عملی و فوری همه تحریم‌ها هستیم؛ اگر همه تحریم‌ها به طور کامل برداشته شود و اثرات اقتصادی آن به صورت عملی راستی آزمایی گردد حتی نباید یک ساعت در موافقت با انجام تعهداتی که ایران مطابق برجام آن‌ها را پذیرفته است تاخیر کرد، اما دشمنان ایران بدانند که مردم ما علی رغم تلاش برای رفع تحریم‌ها هرگز منتظر اقدام آن‌ها نخواهند ماند.

رئیس مجلس با اشاره به این که ابتکار عمل در دست ایران است اظهار داشت: به آن‌ها توصیه می‌کنیم به جای زیاده خواهی و تعلل در مذاکرات، با انجام کامل و عملی تعهدات بیشتر از این در رفع تحریم‌ها تاخیر نکنند چرا که با گذشت زمان هزینه‌های آنان برای بازگشت به برجام سنگین‌تر خواهد شد.

آقای قالیباف از تیم مذاکره کننده خواست با قدرت در چارچوب سیاست‌های تعیین شده توسط رهبر انقلاب حقوق مردم ایران را مطالبه کنند و مراقب فریب‌های تجربه شده گذشته باشند.
 
حاج قاسم توطئه دشمنان را خنثی کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: ​حاج قاسم سلیمانی در منطقه با هم افزا کردن قدرت میدانی و قدرت دیپلماسی، توطئه دشمنان را خنثی کرد و از همان طریق قدرت عظیمی برای دیپلماسی به وجود آورد.

آقای قالیباف در ادامه نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: علی رغم و موضع گیری ها قبلی ما از تریبون مجلس اشاره کنم به صحبت هایی علیه قهرمان ملی ایران، این اظهارات غیرکارشناسی و وهم آلود از قدرت میدانی و دپیلماسی است و این دو گانه سازی به طور حتم ضد منافع ملی است.

وی ادامه داد: بدون قدرت میدانی، قدرت دیپلماسی توانی برای موفقیت ندارد و بدون قدرت دیپلماسی، قدرت میدانی هرگز به اهداف خود برای تامین اهداف ملی دست نخواهد یافت؛ این همان مجاهدت هوشمندانه ای است که حاج قاسم سلیمانی در منطقه با هم افزا کردن قدرت میدانی و قدرت دیپلماسی توطئه دشمنان را خنثی کرد و از همان طریق قدرت عظیمی برای دیپلماسی به وجود آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در اولین روزهای شهادت سردار سلیمانی نیز بیان کردم؛ باور دارم همانطور که شهید بهشتی ریشه منافقان را از کشور کند و خطر جریان نفاق را از انقلاب کند، خون شهید سلیمانی نیز جریان خود باخته غرب زده را رسوا می کند و به فضل الهی ریشه آنان را می خشکاند.

رئیس دستگاه قوه مقننه تصریح کرد: امروز آثار این اتفاق عظیم را به عینه می بینیم و مطمئن هستیم خون شهید سلیمانی تاثیراتی تاریخ ساز در مسیر پیشبرد اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی خواهد داشت.

آقای قالیباف ادامه داد: مجلس شورای اسلامی نیز وظیفه خود می داند نسبت به برخورد با عوامل موثر این اقدامات نسنجیده، پیگیری های لازم را به انجام رساند و از ظرفیت های قانونی خود در این مسئله استفاده کند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات یادآور شد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری ضروری است که بر زمینه سازی برگزاری انتخاباتی پرشور با هدف رسیدن به مشارکت حداکثری همراه با مسائل منافع ملی تاکید کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین لازم می دانم به مردم ایران یادآوری کنم، حضور آگاهانه و پرشور آنها در عرصه انتخابات راه حل مشکلات کشور و خواسته تمام دلسوزان انقلاب اسلامی است؛ امیدوارم شاهد رقابتی جدی و سالم بین داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا باشیم که نتیجه آن حرکت به سمت کارآمدی ساختار اجرایی و اداره کشور برای حل مسائل مردم باشد.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °