هیچ کارخانه ای نباید تعطیل شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۳۷۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴
رئیس قوه قضاییه:
رئیس قوه قضاییه گفت: تملک واحد‌های تولیدی توسط بانک‌ها خلاف سیاست‌های نظام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز در دیدار با فعالان اقتصادی استان همدان با بیان اینکه شعار سال نیاز جدی کشور است اظهار داشت: رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولید برای کشور قدرت اقتصادی تولید می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه همه بخش‌های جامعه از جمله مدیران دولتی، بانک‌ها و دستگاه قضایی وظیفه همدان از تولید را دارند تصریح کرد: صرف انعکاس مشکلات واحد‌های تولیدی کافی نیست و باید برای حل مشکلات کمر همت بست.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه باید موانع تولید را تسهیل کرد تا تولیدکنندگان و صادرکنندگان احساس مشکل نکنند اظهار داشت: رفع موانع تولید یک مسئولیتی است که نیاز به پیگیری جهادی دارد.

رئیسی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات با ظرفیت خود استان قابل حل است تصریح کرد: وقتی‌که فضا و امکان نیرو برای تولید مهیا است چرا باید کار و روند تولید متوقف شود.

وی با تاکید بر اینکه ما در کشور بن بست نداریم و هیچ کارخانه‌ای نباید تعطیل شود تصریح کرد: هنر مدیران راه‌گشایی است و برای ما عباراتی مانند نمی‌توانیم و نمی‌شود معنایی ندارد. وقتی کارخانه و سرمایه‌گذار آماده است چرا راه را برای تولید باز نکنیم؟

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه باید در کشاورزی برنامه‌ریزی داشته باشیم اظهار داشت:نباید تولید به گونه‌ای باشد که در یک سال کمبود محصولات باشد و در سال دیگر تولید به اندازه بیش از نیاز شود.

رئیسی گفت: حمایت جدی از تولیدات و صادرات بسیار مهم است و لازم است همه در این میدان انجام وظیفه کنند و این مهم نیز نیاز به کار و عمل دارد.

وی به موضوع شرکت زمرد آسیا اشاره کرد و افزود: مشکل این شرکت اگر حل نشود ما به صورت کشوری در آن ورود می‌کنیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: خلاف سیاست‌های نظام است که بانکی واحدی را تملک کند و چراغ تولید خاموش شود بنابراین بانک‌ها وقتی واحد تولیدی در اختیار گرفتند حق ندارن آن را غیر فعال کنند در غیر این صورت کار بانک خلاف قانون و قابل پیگیری است.

رئیس قوه قضاییه افزود: امروز از کارخانه‌ای بازدید کردم که باعث تاسف شد کارخانه‌ای که نیازش در استان تامین شده و تشکلات آن در استان قابل حل است و ما آن را پیگیری می‌کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °