بازگشت ۲ فروند بالگرد به چرخه عملیات امداد هلال‌احمر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 24 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۴۰۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از بازآماد دو فروند بالگرد «ام آی ۱۷۱» خبر داد و گفت: این بالگرد‌ها با تلاش و همت متخصصان پیشکسوت و جوانان داخلی به چرخه عملیات امداد و نجات هوایی هلال‌احمر بازگشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "محمدحسن قوسیان مقدم" از بازآماد (اورهال) دو فروند بالگرد «ام آی ۱۷۱» خبر داد و گفت: این دو فروند از بالگرد‌هایی هستند که یکی دو سال و دیگری سه سال زمینگیر شده بودند و از اواسط سال ۹۹ کار بازآماد آنها به دست متخصصان داخلی در حال انجام بود.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر افزود: از بالگرد‌های «ام آی ۱۷۱» برای ماموریت‌های انتقال پزشکی، امداد و نجات و انتقال بار و نیرو‌های عملیاتی امداد و نجات و نظایر آن استفاده می‌شود.

او ادامه داد: این جمعیت با دارا بودن ۲۴ فروند بالگرد امداد و نجات در صورت درخواست وضعیت اضطراری از سوی دستگاه مسئول و متولی در امر مدیریت بحران و سوانح مسئولیت پشتیبانی امداد هوایی در انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت را در سراسر کشور را برعهده دارد که این شمار بالگرد امدادی توانایی انجام عملیات پرواز در حوزه‌های امداد و کمک رسانی، خدمات هوایی، تخلیه هوایی پزشکی، سرویس‌های اضطراری پزشکی، ماموریت‌های تجسس و نجات و خدمات اطفای حریق را دارند.

قوسیان مقدم اضافه کرد: اکنون بالگرد‌های امدادی جمعیت هلال احمر در ۲۸ پایگاه امداد و نجات هوایی در استان‌های گلستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، فارس، گیلان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، لرستان، خراسان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، قم، مرکزی، همدان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، اصفهان و تهران حضوری مستمر دارند و در زمان‌های بحرانی و وقوع حوادث و سوانح غیرمترقبه طبیعی و غیرطبیعی همه استان‌ها و شهرستان‌های ایران را پوشش امداد هوایی می‌دهند.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر گفت: قرار است این دو فروند بالگرد امدادی به ارزش هفت میلیارد تومان (صرفه جویی ارزی ۲۲ میلیارد تومان) امروز (دوشنبه) و از سومین روز از هفته گرامیداشت صلیب سرخ و هلال احمر که مختص سازمان امداد و نجات با شعار امدادگری، کاهش آلام بشری طی مراسم رسمی به چرخه عملیات امداد و نجات هوایی سازمان امداد و نجات بازگردند.

بالگرد «ام آی ۱۷۱» با طول بیش از ۲۵ متر، عرض بیش از پنج متر، وزن ۷ هزار و ۶۴۲ کیلوگرم، حداکثر ارتفاع پروازی ۶ هزار متر، ظرفیت ۲۷ نفر، توانمندی های منحصر بفردی دارد و می‌تواند عملیات نجات و اسکورت را به خوبی انجام دهد.

کابین این بالگرد امکان نصب تجهیزات مراقبت‌های ویژه پزشکی برای حداقل دو بیمار در وضعیت بحرانی را دارد. در عین حال با استفاده از فضای مناسب در کابین هلی کوپتر «ام آی ۱۷۱» قادر خواهیم بود در حوادث غیر مترقبه تا هشت بیمار را با مراقبت کامل پزشکی حمل نماییم.

بالگرد‌های امداد و نجات هوایی برای امدادرسانی در شرایط مختلفی از قبیل جستجو و نجات دریا، جاده، سیلاب، زلزله و کوهستان مجهز هستند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °