موج چهارم بیماری کرونا در شرایط مهار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۴۲۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه موج چهارم بیماری کرونا در کشور در شرایط کنترل و مهار قرار گرفته است، گفت: امید داریم با تداوم روند واکسیناسیون در کشور بتوانیم این بیماری منحوس را در کشور کاملا در شرایط کنترل قرار دهیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری در شصت و هشتمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه امروز بیماری کرونا در کشور با همراهی مردم و زحمات کادر پزشکی و درمان در شرایط مهار و کنترل قرار گرفته است؛ گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت موج چهارم بیماری از مرحله پیک و فزاینده در حال انتقال به فضای مهار و کنترل است.

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه این توفیق حاصل همکاری همه دستگاه‌ها و همراهی مردم عزیز کشورمان است؛ افزود: بایستی با ادامه روند رو به موفق جلو بتوانیم زمینه بیماری را در کشور کاهش دهیم.

ذوالفقاری با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید فطر نسبت به افزایش حجم سفر‌های احتمالی به خصوص به شهر‌های شمالی کشور هشدار داد و تصریح کرد: به تجربه دیده شده که افزایش سفر‌ها و مسافرت‌های برون شهری یکی از عوامل گسترش و چرخش بیماری است.

وی در این خصوص گفت: باید محدودیت سفر بین شهری با نظارت عوامل نیروی انتظامی تداوم گردد و تردد آزادانه سفر در کشور صورت نگیرد.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه مقصد بیشتر‌ها سفر‌ها به استان‌های شمالی به خصوص مازنداران است، خاطرنشان کرد: بایستی در این استان بیشترین تمرکز و دقت را داشته باشیم و اجازه ندهیم که با افزایش سفر‌ها به این استان بیماری دوباره اوج گیری کند.

ذوالفقاری در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: نیروی انتظامی و حوزه مربوطه‌اش راهنمایی و رانندگی بایستی به صورت جدی اطلاع‌رسانی‌های لازم را درخصوص محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های سفر انجام دهد و مرجع اطلاع‌رسانی در این خصوص نیروی انتظامی و پلیس راهور است.

وی در بخش دیگری از صبحبت هایش به برگزاری آزمون وزارت آموزش پرورش به خصوص برای کلاس‌های نهم و دوازدهمی‌ها اشاره کرد و گفت: در این خصوص طبق گزارش نماینده وزارت آموزش و پرورش تمامی اصول و پروتکل‌های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت و درمان اخذ شده و این پروتکل‌ها به همه استان‌ها اعلام شده است.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: تلاش آموزش و پرورش بر این اساس است که آزمون‌ها در مکان‌های باز و در کلاس‌ها بزرگ با رعایت اصول بهداشتی برگزار شود.

موضوع تمدید بازنشستگی نیرو‌های کادر درمان و بهداشت از دیگر محور‌های مهم جلسه امروز بود که قرار شد پیشنهاد آن به ستاد ملی ارسال شود.

مسئله واکسیناسیون هم از دیگر محور‌های جلسه امروز بود و در این خصوص طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان تا آخر خرداد ماه همه افراد ۶۵ سال به بالا واکسینه خواهند شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °