امتناع از انتشار فیش حقوقی مدیران شهرداری تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۴۳۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶
شهردار تهران درباره سامانه شفافیت و درج فیش حقوقی مدیران شهرداری، گفت: به ما گفتند فیش مدیران را منتشر کنید، اما دیدیم به صلاح نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "پیروز حناچی" در نشست خبری مشترک با دو معاون «شهرسازی و معماری» و «فنی و عمرانی» که ظهر امروز(دوشنبه) برگزار شد، در پاسخ به پرسشی درباره شفافیت در شهرداری و انتشار حقوق مدیران این دوره، گفت: درباره دستمزد و حقوق در شهرداری، یک حقوق ثابت و یک متغیر وجود دارد که مستقیما به فعالیت مدیران مربوط است چنانچه مجمع‌ها به موقع برگزار شود به دلیل این این مجامع به منافع شهرداری مربوط است، مدیران تشویق می‌شوند.

وی افزود: به ما گفتند فیش مدیران را منتشر کنید، اما دیدیم به صلاح نیست، زیرا برخی مدیران وام دریافت کرده‌اند و درست نیست منتشر شود. از سوی دیگر پایه حقوق مدیران هم ملاک نیست و فعالیت آن‌ها موثر است.

حناچی درباره هشدار قوه قضاییه در مورد حریم تهران به شهرداری نیز گفت: این موضوع پیرو گزارشی که در جلسه‌ای با قوه قضائیه مطرح شدد، زیرا درگیری‌های ناشی از حریم یکی از موضوعات مهم کشور است و تنها مربوط به تهران نیست. در شهرداری تهران همواره درگیر چالش منافع خصوصی و عمومی هستیم و قطعات بدون حمایت قوه قضاییه در این محاکم پیروز نمی‌شویم که خوشبختانه در این دوره قوه قضاییه عنایت خوبی در این خصوص داشته است.

شهردار تهران همچنین درباره سرانجام دستگیری دو شهردار مناطقه ۲ و ۸ تهران، گفت: هنوز حکمی برای همکارانمان که دستگاه‌های نظارتی پیگیر بودند، صادر نشده است. امیدوارم که تبرئه شوند، اما پرونده همچنان مفتوح است.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر محافظه کار بودن مدیریت شهری در قبال تخلفات گفت: من برای محافظه‌کاری و این انتقاد‌ها از ادبیات کمک میگیرم؛ «خرج چو از کیسه مهمان بود، حاتم طایی شدن آسان بود»؛ ما در مقام اجرا هستیم باید به گونه‌ای عمل کنیم که منافع شهر و شهروندان را تامین کنیم. در همین پرونده‌های تخلفات به تعداد زیادی رسیدگی شده و نتایجی هم داشت یکی از آن‌ها ساختمان روزنامه اطلاعات بوده که به شهرداری بازگشت، از طرف دیگر به صورت حقوقی هم ترغیب می‌کنیم، اما اگر اسم این کار محافظه‌کاریست من محافظه کار هستم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °