دکتر نمکی: از ویروس انگلیسی با افتخار جستیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۴۸۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در جهان کشوری نبود که در مواجهه با ویروس انگلیسی مریض هایش پشت در بیمارستان نماند، اما در ایران به دلیل تصمیمات خردمندانه گرفتار این عارضه نشدیم و هیچ بیماری پشت در بیمارستان نماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر سعید نمکی در شانزدهمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سالن همایش‌های وزارت بهداشت افزود: اگر بخواهیم مرور کنیم که چه چیزی باعث مهار این ویروس سهمگین در ایران شد علاوه بر لطف خدا و این ایام پر فضیلت و دعای مؤمنین اول از همه ایثار و گذشت کادر درمان بود.

وی با بیان اینکه در ماهی که نفس کشیدن عبادت است همکاران من در خط مقدم مقابله با موج چهارم تلاش کردند تا همه بتوانند بهتر نفس بکشند گفت: گرچه همه کمک کردند بخشداران، فرمانداران، استانداران، ناجا، صدا و سیما، مردم و کسبه تشکیلات صنفی همه پای کار بودند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در واکاوی شیوه‌های مبارزه با این بیماری اول از همه از مراکز درمانی خواستیم که بیمار الکتیو نخوابانند و انجام همه اعمال غیر اورژانسی را ممنوع کردیم، درمانگاه‌های سرپایی را در مراکز بهداشت به عنوان نخستین سنگر و دروازه بان با جدیت دنبال کردیم و این تجربه ذی قیمت به عنوان خردمندانه‌ترین تصمیم بود البته که ما این زیر ساخت را داشتیم و در کشور‌های دیگر اینچنین پوشش سراسری ندارند.

آقای دکتر نمکی با تأکید بر نقش مراکز ۱۶ ساعته در این ایام گفت: فعالیت مراکز ۱۶ ساعته ما کم نشد، اما در کنار این فعالیت‌ها از روز اول با مسؤولیت خودم درمان سرپایی با یک داروی آنتی وایرال سرپایی را در دستور قرار دادم که با جواب گرفتن از این مدل در خوزستان این طرح را در سراسر کشور به مرحله اجرا گذاشتیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °