آخرین وضعیت کاروان اعزامی ایران به بازیهای توکیو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۴۹۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو گفت: ژاپنی‌ها توریست نمی‌پذیرند ؛کاروان کشور‌های مختلف ۷۲ ساعت قبل از ورود به توکیو باید آزمایش کرونا بدهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سجادی گفت: المپیک توکیو در مقایسه با المپیک قبل با ۵ رشته بیشتر و در ۳۳ رشته و با حضور بیش از ۱۱ هزار ورزشکار برگزار‌ می‌شود و کمیته بین المللی المپیک تلاش کرده تعداد بانوان ورزشکار با مردان یکسان باشد. رویداد‌ها در بیش از ۴۰ مکان ورزشی برگزار می‌شود که تعدادی از آن‌ها قدیمی و تعدادی هم جدید ساخته شده است. دهکده المپیک میان این اماکن ساخته شده است.

سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو گفت: شرکت کنندگان در المپیک باید ۷۲ ساعت قبل آزمایش بدهند و در بدو ورود باز هم آزمایش گرفته خواهد شد در صورت مثبت بودن به مدت ۱۵ روز قرنطینه خواهند شد، در شرایط کنونی هیچ بازدیدی از توکیو وجود ندارد و ورزشکاران و خبرنگاران مستقیم به محل اسکان و ورزشگاه‌ها با خودرو‌های ویژه جابجا خواهند شد.

سجادی افزود: تاکنون ۶۰ سهمیه کسب شده و امیدواریم در چند رشته دیگر هم مثل قایقرانی و کاراته و بسکتبال سه نفره بانوان کسب سهمیه کنیم.

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو گفت: اردو‌های تیم‌های المپیکی با نظم و انضباط ویژه برگزار شده است و در کنار این اردو‌ها بیشتر ورزشکاران و حریف‌های تمرینی آن‌ها نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

سجادی اضافه کرد: سهمیه بندی با توجه به میزان واکسن که در اختیار فدراسیون پزشکی ورزشی بود به فدراسیون‌ها اعلام شد تا اسامی نفرات کسب کننده سهمیه مربیان حریف‌های تمرینی اعلام کنند فهرستی اعلام شد به وزارتخانه دادیم و فدراسیون پزشکی ورزشی باید با شماره ملی کنترل می‌کرد که این کار صورت گرفت و دو نوبت واکسیناسیون انجام شد.

سجادی گفت: لباس رژه خاص است و تاکنون کمیته برگزاری اعلام کرده است سهمیه برای رژه هر کاروان فقط ۱۰ نفر است برای لباس ورزشی هم اندازه گیری شده است و لباس به زودی در خرداد رونمایی می‌شود.

سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو افزود: اسامی کادر کاروان ایران درالمپیک تیر اعلام خواهد شد. توکیو گردشگر نمی‌پذیرند البته با توجه به سهمیه هر فدراسیون تعدادی سهمیه برای آن فدراسیون در نظر گرفته شده است که تصمیم اینکه چه کسی اعزام شود با خود فدراسیون است.

سجادی افزود: وایلد کارت فقط به کشور‌هایی تعلق می‌گیرد که تعداد کاروان آن‌ها کمتر از ۸ ورزشکار است و یا کاروان‌هایی که بانو ندارند.

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو گفت: پس از اتمام فرایند کسب سهمیه کارگاه آموزشی و توجیهی برگزار می‌کنیم که مسایل مختلف اعم از دوپینگ پوشش از نظر مارکتینگ را در بر می‌گیرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °