محدودیت های ترافیکی در ایام عید فطر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۵۳۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷
رئیس مرکز کنترل ترافیک ناجا گفت: از ۲۱ اردیبهشت لغایت ۲۵ اردیبهشت، پلیس با اهتمام بیشتری بمنظور جلوگیری از سفر در ایام عید فطر وارد عمل خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
با آغاز روند نزولی پیک کرونا در کشور و برای تثبیت این وضعیت، سفر در تعطیلات عید فطر از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع اعلام شد.
سرهنگ احمد شیرانی - رئیس مرکز کنترل ترافیک ناجا مهمان تصویری برنامه گفتگوی ۱۸ و سی دقیقه شبکه خبر با تاکید بر اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا از جانب پلیس گفت: از ساعت ۱۴ روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه محدودیت‌های تردد بین شهری و بین استانی با هر رنگی اعم از شهر‌های زرد، نارنجی و قرمز اعمال خواهد شد.
سرهنگ احمد شیرانی با بیان اینکه خروج پلاک‌های بومی از شهر‌های با وضعیت زرد، قرمز، و نارنجی و همچنین ورود خودرو‌های با پلاک‌های غیر بومی به شهر‌های دارای وضعیت قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است و مشمول اعمال قانون خواهند شد گفت: در این طرح خودرو‌های حامل کالا، بار و مسافر مستثنی هستند.
سرهنگ شیرانی همچنین با اشاره به کنترل تردد‌ها هم از طریق دوربین‌های شهری و هم ماموران راهنمایی و رانندگی مستقر در جاده‌ها گفت: همکاران ما در جاده‌ها در درجه نخست با تذکر به بازگشت از سفر نسبت به هموطنانی که اقدام به سفر کرده اند اقدام خواهند کرد که در صورت عدم  توجه به تذکر پلیس، در شهر‌های قرمز جریمه یک میلیون تومانی و در شهر‌های نارنجی و زرد متخلفان پانصد هزار تومان جریمه خواهند شد.
سرهنگ احمد شیرانی همچنین گفت: پلیس برنامه ای برای یک طرفه کردن برخی محور‌ها ندارد، اما تردد شبانه کماکان از ساعت ۲۲ الی ۳ بامداد در تمامی شهر‌ها با تمامی رنگ بندی‌ها خواهد بود.
همچنان ما با خطر ابتلا مواجه هستیم
دکتر محسن فرهادی - معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت هم که مهمان برنامه گفتگوی ۱۸ و ۳۰ دقیقه شبکه خبر بود با اشاره به آمار بالای فوتی‌ها در اثر بیماری کرونا تاکید کرد همچنان ما با خطر ابتلا مواجه هستیم، در عین حال خطر دوم و خطر دیگری که وجود دارد شناسایی سویه های تازه و متنوع دیگری از بیماری کرونا هست که باعث نگرانی‌هایی شده است.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت :۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز قراردارد.
دکتر فرهادی با بیان اینکه تعداد شهر‌های قرمز در کشور به ۴۶ شهر رسیده است گفت: هرچند از تعداد شهر‌های قرمز نسبت به روز‌های گذشته کاسته شده است، اما تعدادی از شهر‌های دیگر نیز که در رنگ بندی نارنجی قرار داشتند به گروه شهر‌های قرمز اضافه شده اند.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۲۶۳ شهر با وضعیت نارنجی، و ۱۳۹ شهر با وضعیت زرد در کشور وجود دارد که متاسفانه هیچ یک از شهر‌های کشور در وضعیت رنگ آبی یعنی بی خطر قرار ندارند.
 
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبه شنبه گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مشاغل گروه‌های یک و دو گفت هرچند این موضوع باعث ایجاد گشایش ۸۵ الی ۹۰ در صدی در کسب و کار‌ها شد اما این موضوع اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دوچندان می‌کند، لذا اگر با گشایش‌های ایجاد شده دستورالعمل‌ها بهداشتی رعایت نشود نتیجه آن اوج گیری مجدد ویروس کرونا خواهدبود و احتمال برگشت به وضعیت سابق بیشتر می‌شود؛ به همین علت از اصناف و کسبه تقاضا داریم تا بصورت داوطلبانه به این موضوع مهم یعنی رعایت دستور العمل‌ها توجه ویژه داشته باشند.
دکتر محسن فرهادی - معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال حاضر تنها از جانب ۶۲ درصد مردم انجام می‌شود گفت: بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد متاسفانه ۳۸ درصد از مردم به رعایت دستور العمل‌ها توجه کمتری نشان میدهند که برای رسیدن به نتایج مطلوب نیازمند رعایت ۹۵ درصدی دستور العمل‌ها هستیم.
تولید صنعتی واکسن برکت آغاز شده است
مدیر تولید واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره): در شهریور ماه بیش از ۲۰ میلیون دُز واکسن کوو ایران برکت تولید خواهیم کرد.
جلیلی، مدیر تولید واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نیز که بصورت ارتباط اینترنتی در این گفتگو شرکت کرده بود با اشاره به رونمایی از اولین واکسن کوو ایران برکت به میزان ۳۰۰ هزار دوز گفت: این واکسن فاز یک و دو را با موفقیت سپری کرده است که بزودی وارد فاز سوم مطالعه بالینی خواهد شد، به این معنا که ۲۰ هزار نفر در مرحله سوم مورد مطالعه قرار می‌گیرند و این کار بزودی انجام خواهد شد، تولید صنعتی این واکسن آغاز شده است و ما فاز صنعتی واکسن کوو ایران برکت را در چهار فاز طراحی کردیم که فاز یک و دو امروز مورد بهره برداری قرا گرفت، که این دو فاز ظرفیت تولید سه الی چهار میلیون دوز واکسن در ماه را دارد و اولین بخش تولید این واکسن به میزان ۳۰۰ هزار دز امروز به وزارت بهداشت تحویل داده شد.
جلیلی همچنین گفت: در مرحله صنعتی تولید واکسن کوو ایران برکت، اردیبشت بیش از یک میلیون دُز، در خرداد حدود ۴ میلیون دُز، در تیرماه حدود ۱۰ میلیون دُز و در شهریور ماه بیش از ۲۰ میلیون دُز واکسن تولید خواهیم کرد.
جلیلی همچنین گفت آزمایش‌های ما بر روی سویه انگلیسی ویروس کرونا تاثیر صد در صدی نشان داد و در مورد سویه‌های آفریقایی و هندی کرونا با توجه به اینکه فعلا نمونه خالص ویروس جهت آزمایش در اختیار ما قرار داده نشده هیچ آزمایشی در مورد سویه آفریقایی وهندی کرونا را  انجام نداده ایم و به محض اینکه نمونه‌های خالص در اختیار ما قرار بگیرد ما آزمایش‌ها را انجام خواهیم داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °