غربالگری بیش از ۲۷۳ هزار نفر در مرز‌های کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۸۱۶۵۵۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از غربالگری ۲۷۳ هزار و ۳۱۰ نفر در مبادی مرزی رسمی کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

"مهدی ولی‌پور" گفت: از ۱۳ هزار و ۴۸۶ نفر که دارای علائم بودند، تست «پی سی آر» گرفته شد که ۵۷ نفر از مسافران مشکوک به بیماری کرونا به قرنطینه منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به تداوم اجرای طرح کنترل بهداشتی مسافران در مبادی مرزی کشور گفت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ٢٠ اسفندماه کلید خورده و تا صبح بیست و سوم اردیبهشت ماه، ۲۷۳ هزار و ۳۱۰ نفر از مسافران کنترل و غربالگری شده‌اند.

او ادامه داد: در این مدت ۳۹ هزار و ۳۱۰ تست فوری از مسافران مشکوک به ابتلا به کرونا گرفته شده است.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد: این طرح با مشارکت ۴۷۱ نیروی عملیاتی در ١۶ استان و ۱۶ مرز هوایی، دریایی و زمینی حال اجراست.

ولی پور بیان کرد: این طرح با همکاری وزارتخانه‌های بهداشت و راه و شهرسازی با هدف شناسایی و غربالگری و انجام تست سریع و نهایی، مدیریت مسافران ورودی و مشکوک، همکاری در قرنطینه موقت و رهگیری تا اتمام فرآیند بیماری و کمک به کاهش شیوع بیماری در سراسر کشور اجرا می‌شود و از همه مسافران زمینی، هوایی و دریایی در زمان ورود به کشور غربالگری و در صورت نیاز تست سریع کرونا گرفته می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: اکنون امدادگران و داوطلبان هلال احمر در مبادی ورودی در قالب گروه‌های سه نفره در مرز‌های زمینی و گروه‌های پنج نفره در مرز‌های هوایی مستقر هستند و از همه مسافرانی که وارد ایران می‌شوند تست سریع کرونا می‌گیرند و مسافران بیمار و مشکوک در صورت نیاز به نقاهتگاه‌های پیش بینی شده ارجاع می‌شوند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °