فلسطینیان برای پیروزی متحد شده اند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۶۶۲۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۷
کارشناسان سیاسی با بیان این که اتفاقات رخ داده در غزه و قدس نشان می دهد روحیه ملی فلسطینیان به شدت تقویت شده و همه یکپارچه در برابر رژیم غاصب صهیونیستی ایستاده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سعد الله زارعی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به این که صهیونیست‌ها از خیلی قبل یهودی کردن کامل قدس را دنبال می‌کردند گفت: آن‌ها و آمریکایی‌ها در دوران اخیر برای این خیلی سرمایه گذری کردند و برای همین بود که آمریکا سفارتش را به قدس (پایتخت ادعایی رژیم صهیونیستی) منتقل کردند و در کنار این آزار و اذیت فلسطینیان را هم در قدس افزایش دادند تا مجبور به مهاجرت شوند، اما این توطئه با مقاومت شکست خورد.

زارعی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که درخصوص لزوم وحد همه فسطینی‌ها گفت: یکی از دستاورد‌های این مرحله از مقاومت اتحاد بخش‌های تجزیه شده فلسطین است مثل غزه، کرانه باختری، سرزمین‌های ۱۹۴۸ و فلسطینی‌هایی که در اردوگاه‌ها هستند و این اتحاد و همبستگی از ابعاد نظامی هم مهمتر است.

او با بیان این که رژیم صهیونیستی به شدت احساس خطر و وحشت کرده افزود: الان دیگر چاره اسرائیلی‌ها آتش بس نیست بلکه باید امتیازات بزرگی به فلسطینیان بدهند و کاری به کار فلسطینیان قدس نداشته باشند.

این کارشناس گفت: الان صحبت از انتفاضه سراسری فلسطین است که دنبال امنیت و آسایش برای همه فلسطینیان است، شرارت اسرائیل محدود به فلسطینی‌ها هم نیست و یک منطقه را به هم ریخته و آسیب می‌رساند.

او با اشاره به روند تکاملی مقاومت و روحیه ملی فلسطینیان گفت: رژیم صهیونیستی این روند مقاومت و اتحاد فلسطینیان را می‌خواهد به هم بزند، و آمریکایی‌ها درباره قیام ۱۴ میلیون فلسطینی به نتانیاهو هشدار داده اند.

زارعی با اشاره به این که ۵۷ درصد یهیودی‌ها از سیستم اسرائیل ناامید شده اند گفت: نتانیاهو باید بداند که یک عرب فلسطینی الان دیگر تنها نیست و با یک فلسطین یکپارچه روبروست.

حاجی نجاری دیگر کارشناس مسائل غرب آسیا هم با اشاره به این که تحولات اخیر فلسطین اشغالی در ادامه تحولات داخلی و اتفاقات قدس بوده گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا و برخی از کشور‌های حقیر عرب تلاش می‌کردند با معامله قرن و نزدیکی کشور‌های عربی حقیر، عملا موضوع مقاومت فلسطین را منتفی کنند که مقاومت یکپارچه فلسطینیان توطئه آن‌ها را به شکست کشاند.

این کارشناس با بیان این که مقاومت در عرصه میدان هم معادلات را بر هم زده است گفت: در عرصه میدانی مقاومت، به یک قدرت موشکی و پهپادی تبدیل شده و اعلام هم کرده که از برخی از سلاح‌ها و موشک‌ها هنوز استفاده نکرده است و این معادله نظامی را هم به نفع مقاومت تغییر داده است.

حاجی نجاری گفت: استمرار مقاومت و ایستادگی یکپارچه فلسطینیان دستاورد‌های بزرگی برای فلسطینیان و جهان اسلام خواهد داشت و در نهایت زوال رژیم صهیونیستی را تسریع خواهد کرد.

حسین حاجی دیگر کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: نتانیاهو در حوزه امنیت سیاسی دچار بحران عمیق شده است، چون چهار بار موفق به تشکیل کابینه و دولت نشده است.

حاجی گفت: از آثار و برکات مقاومت و نبرد در میدان، افزایش قدرت و توان نرم فلسطینیان و اتحاد آن‌ها در غزه و کرانه باختری است و این به واسطه قدرت روحیه ملی است که یکی از مولفه‌های اتحاد مردم است.

این کارشناس گفت: به رغم همه تلاش‌های عبری و آمریکایی و اروپایی، قدرت انفجاری میدان و جبهه مقاومت منجر به این شد که حتی روحیه منفعل و سازشگر برخی ارتقا پیدا کند و باعث تقویت جسارت و خودباوری و روحیه ملی فلسطینیان شود.

او با بیان این که آینده درخشانی پیش روی مردم فلسطین است گفت: فلسطینیان اجر و پاداش سال‌های سال مقاومت و جهاد را این روز‌ها دارند می‌گیرند و آن، این اتحاد و روحیه ملی است و آن‌ها که دنبال سازش بودند فهمیدند که سازش و انفعال هیچ نتیجه‌ای ندارد و این درسی است برای محمود عباس.

حاجی با بیان این که قدس شرقی اهمیت و معنویت بیشتری دارد گفت: مقاومت الان هر نقطه‌ای را که بخواهد با موشک‌های دقیق هدف قرار می‌دهد و توانسته قدس غربی را هدف قرار دهد و این برای متجاوزان و ستمکاران اسرائیلی پیام دارد که حواستان باشد دست از پا خطا نکنید.

این کارشناس گفت: در مقابل در جبهه دشمن، روحیه ملی فروپاشیده که از آثارش فروپاشی روانی است که پشتوانه سیاسی را خالی می‌کند.

حاجی گفت: در جبهه سخت نیز با قدرت موشکی و هوایی مقاومت، سقف آهنین رژیم صهیونیستی فروریخته که نقطه عطفی در مقاومت است و انشاالله برای مقاومت و جهان اسلام مبارک باشد.
 
ماهر محمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت هم گفت: مقاومت متحد است و جدایی ناپذیر است و مردم فلسطین با صبر و مقاومت ثابت کردند که آنها می توانند معادلات مورد نظرشان را به دشمن تحمیل کنند. 
 
او گفت: شهید سلیمانی نقش مهمی در کمک به محور مقاومت و اتحاد آنها داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۵۹°    ۲۷.۹۹°