بازتاب راهپیمایی و حضور پرشور مردم در روز 22 بهمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:57 - چهارشنبه 15 مرداد 1399
کد خبر : ۸۱۶۶۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۱
برگزاری باشکوه راهپیمایی 22 بهمن امسال در تهران و دیگر استان های ایران، بار دیگر زمینه ای فراهم کرد تا رسانه های خارجی، این آئین سالانه را در کانون توجه خود قرار داده و حضور پررنگ مردم در راهپیمایی را گزارش کنند.
بازتاب راهپیمایی و حضور پرشور مردم در روز 22 بهمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، راهپیمایی مردم در روز پیروزی انقلاب اسلامی، سی وششمین بار بازتاب گسترده ای در رسانه های نوشتاری، دیداری و شنیداری خارجی داشته است.

خبرگزاری «رگنوم» روسیه ، از ایران گزارش داد: 11 فوریه، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران است و مردم این کشور، حال و هوای دیگری دارند و ده ها میلیون تن در شهرهای مختلف این کشور در راهپیمایی به این مناسبت شرکت می کنند.
بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در رسانه ها
در گزارش گفته شد: مردم ایران سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را که در این کشور، تعطیلی رسمی است، جشن می گیرد. این روز در ایران، روز همبستگی با جمهوری اسلامی و وفاداری به آرمان های امام خمینی (ره) بنیانگذار این جمهوری است.

در ادامه گزارش، به برگزاری راهپیمایی با شکوه مردم تهران و اجتماع دهها هزار نفری آنها در میدان آزادی اشاره و خاطرنشان شد: حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی در جمع راهپیمایان سخنانی بیان کرد.

خبرگزاری روسی سپس به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در 36 سال اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: ایران دارای نظام مردمسالاری اسلامی است که به رغم مشکلات گسترده و فشارهایی که از غرب بر ان وارد آمده در سه دهه و نیم اخیر توانمندتر و مقتدرتر شده است.

روزنامه «راسیسکایا گازتا»، ارگان دولت روسیه، هم در بخش خبرهای آنلاین خود، راهپیمایی ده ها میلیون تن از مردم کشورمان را بازتاب داده و اعلام کرد: راهپیمایی با شکوه مردم تهران، به میدان آزادی ختم شد؛ همان میدانی که مردم ایران، 36 سال پیش، اجتماع ضدشاه برگزار کردند.

در گزارش گفته شد: شرکت کنندگان در راهپیمایی تهران، شعارنوشته هایی با مضمون «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و پرچم های ایران در دست داشتند و با این کار، از انقلاب و رهبری شان حمایت کردند.

تارنمای «راسیسکی میراتوورتس» هم در گزارشی به راهپیمایی شکوهند مردم ایران در شهرهای مختلف این کشور اشاره کرده و افزود: حضور ده ها میلیون تن از مردم ایران در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بار دیگر نشان داد که جمهوری اسلامی، از حمایت مردم این کشور برخوردار است؛ حال آنکه دشمنان این کشور خلاف آن را می گویند؛ این راهپیمایی سالانه نشان داد که امید خارجی ها به نارضایتی مردم از نظام حاکم بر ایران، خیال و امید واهی بیش نبود.

تارنمای روسی «ایران رو» هم در گزارشی از راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تصریح کرد: در تهران، پایتخت ایران، مردم راهپیمایی میلیونی برگزار کرده و یک بار دیگر عشق و علاقه خود را به انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه ای، ابراز کردند.

روزنامه انگلیسی زبان «تایمزآو ایندیا»، چاپ هند، در گزارشی در این زمینه نوشت: ایران سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سال 1979 خود را در حالی که مذاکرات این کشور با قدرت های جهان بر سر برنامه هسته ای ادامه دارد، جشن می گیرد.

این روزنامه همچنین با اشاره به راهپیمایی عظیم مردمی در مناطق مختلف ایران نوشت: تلویزیون ایران، صحنه هایی از راهپیمایی گسترده مردمی را که شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دادند، پخش کرد.

خبرگزاری پی تی ای هند نیز درگزارشی به راهپیمایی بزرگ مردمی در شهرهای مختلف ایران اشاره کرد.

روزنامه «دیلی میل» نیز روز چهارشنبه با اشاره به گرد آمدن جمعیت عظیمی در میدان آزادی تهران به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به نقل از حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نوشت: دنیا به کمک تهران برای ایجاد ثبات در خاورمیانه نیاز دارد.

دیلی میل افزود: حسن روحانی در سخنانش که زنده از تلویزیون پخش می شد، به مسئله هسته ای ایران، بحران و درگیری ها در عراق و سوریه اشاره کرد.

این روزنامه نوشت: روحانی گفت برای برقراری صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه و ریشه کن کردن تروریسم، به جز همکاری با جمهوری اسلامی ایران، راه دیگری وجود ندارد.

به نوشته روزنامه دیلی میل، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، نیز که در میدان آزادی حضور یافته بود، گفت آنچه برای یک توافقنامه هسته ای تاریخی لازم است، اراده سیاسی قدرت های اصلی است.

پایگاه اینترنتی بی بی سی نیز با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، به سخنرانی رئیس جمهور در این مراسم اشاره کرد.

بی بی سی به نقل از رئیس جمهوری آورده است: او (روحانی) خطاب به طرف های مذاکره گفت، اگر تحریم باعث تسلیم ملت ایران شده بود، چرا شما به تحریم ها ادامه نمی دهید و پای مذاکره آمدید تا تحریم ها برداشته شود؟

دویچه وله نیز گزارش داد: یکی از محورهای اصلی سخنرانی حسن روحانی در مراسم سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی در ایران، به مناقشه هسته ای ایران با غرب اختصاص داشت و رئیس جمهوری ایران، بار دیگر به احتمال رسیدن به گزینه «تفاهم مشترک برد – برد» اشاره کرد.

رئیس جمهور ایران، با تکذیب اثرگذاری تحریم ها بر موافقت ایران با مذاکره با شش کشور، آن را نادرست خواند.

دویچه وله با اشاره به بخش های دیگری از سخنرانی رییس جمهوری ادامه داده است: «در منطقه خاورمیانه صلح و ثبات مستقر شود و اگر بخواهد تروریسم ریشه کن شود، راهی جز حضور جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.»

حسن روحانی، همچنین تاکید کرده که «این مذاکرات به نفع جهان است و باید به خوبی و به درستی از این فرصت استفاده کرد.»

در این ارتباط شبکه اینترنتی رادیو فرانسه فارسی نیز چهارشنبه شب در گزارشی نوشت: حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفته است که اگر کسی خواهان مبارزه با تروریسم در منطقه است راهی جز جمهوری اسلامی ندارد.

حسن روحانی، در سخنان خود بر دو محور سیاست خارجی کشور ایران یکی در مذاکرات هسته ای و دیگری در برخورد با مسائل منطقه تاکید کرده و گفته است که غرب باید با صدایی رسا به دنیا اعلام کند که اگر کسی در منطقه خاورمیانه خواهان استقلال، صلح، ثبات و ریشه کن کردن تروریسم است، راهی جز جمهوری اسلامی ندارد.

او همچنین گفته که جمهوری اسلامی با قدرت به حمایت از مردم فلسطین و غزه در برابر تجاوز اسرائیل ایستادگی کرده است.

پایگاه اینترنتی دویچه وله همچنین بخشی را با عنوان دستچینی از تظاهرات 22 بهمن ایران اختصاص داد و نوشت: روز چهارشنبه (۲۲ بهمن/ ۱۱ فوریه) در تهران و شهرستان ها با حضور قشرهای مختلف، تظاهراتی به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی «انقلاب اسلامی» برگزار شد.

در یکی از عکس ها این پایگاه اطلاع رسانی اعلام کرد که در برخی از شهرستان ها راهپیمایی زیر باران در حالی که مردم چتر دردست داشتند ، برگزارشد و در اهواز هم برغم گردو غبار شدید، مردم در خیابان ها حضور یافتند.

حضور جوانان، راهپیمایی امسال تحت تاثیر «گفتگوهای هسته ای» قرار داشت، حضور دختران با روسری هایی به رنگ پرچم ایران و بسیاری از تظاهرات کنندگان که با پیشانی بندها و یا پلاکاردهای «من انقلابی ام» در خیابان ها حضور یافتند، از جمله نوشته های توضیحی بود که در زیر عکس های انتخابی دویچه وله به آن اشاره شده بود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد صوفی نیا
|
-
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
0
0
درود برخمینی کبیر سلام برشهیدان اینجانب باکهولت سن به عظمت راهپیمائی جوانان واقشار مختلف پرشور واشتیاق در 22 بحمن سال 1393 بسیار بسیار افتخار ومباهات میکنم آفرین برعشق میهن دوستی واسلام خواهی مردم ما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °